HGC'DEN CUMHURİYET BAŞSAVCISI YAZAR'A NEZAKET ZİYARETİ

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar'a nezaket ziyaretinde bulundu.
HGC'DEN CUMHURİYET BAŞSAVCISI YAZAR'A NEZAKET ZİYARETİ
 Yazar, kabulde yaptığı konuşmada, kamuoyunun aydınlatılması görevinde basının rolünün çok öneli olduğunu söyledi.
     Kentte yerel gazeteciliğin bulunduğu konumu takdir ettiğini belirten Yazar, şöyle konuştu:
     ''Antakya'da iyi ve güçlü bir yerel basın var. Kamu kurum ve kuruluşları ile herhangi bir çatışma içine girmeden kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışıyor. Zaten kamuoyunun aydınlatılmasında basının rolü çok önemli. Basın ile devamlı bir diyalog içinde olacağız. Yasaların izin verdiği ölçüler içinde her türlü bilgiye basın ile paylaşmaya çalışacağız. Yeni çıkan bir kanunla adliye saraylarında devam eden ve sonuçlanan davalarla ilgili basın açıklaması yapacak başsavcılar belirleniyor. Fakat henüz Hatay bu uygulama kapsamına alınmadı yakında alınmasını bekliyoruz. Davaların gizliliğini ihlal etmemek şekilde basın bilgilendirilecek.''
     Yazar, kamuoyunun aydınlatılması ve yanlış haberlerin önüne geçebilmek için basının bilgilendirilmesinin şart olduğunu kaydederek, yapılan çalışmalarla ilgili devamlı basını bilgilendireceğini söyledi.

     Yeni çalışmalarla kente daha iyi hizmet vermek istediklerini belirten Yazar, açık ceza evinde mahkumların eliyle yakında yatak üretimine geçeceklerini, E tipi ceza evi yerine daha modern bir T tipi ceza evi inşa etmek için çalışmaların başlatıldığını ifade etti.
     HGC Başkanı Yetişen ise bir yıldır görevde bulunmalırına rağmen tüm kenti kucaklayan bir cemiyet halini aldıklarını 30 üyeyle Çukurova bölgesinin en büyük cemiyeti ödülü aldıklarını söyledi.
     Kamu kurum ve kuruluşlarıyla iyi bir iletişim içinde olduklarını belirten Yetişen, pozitif gazetecilik yapmaya çalıştıklarını ve bir kendilerini bir kamu kurumu gibi gördüklerini ifade etti.
     Yetişen, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Yazar'a günün anısına cemiyetin anı tabağını hediye etti.