HİBE TKDK’DAN, KREDİ TKKMB’DEN

<strong><em>Hatay İl Koordinat&ouml;rl&uuml;ğ&uuml;/28.05.2015 -</em></strong> IPARD Programdan faydalanacak yatırımcılara &ouml;n finansman sağlanması i&ccedil;in Kurumumuz Merkezimiz tarafından y&uuml;r&uuml;t&uuml;len &lsquo;Kırsal Kredi Mekanizması&rsquo; &ccedil;alışmaları kapsamında, <strong>Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (TKKMB)</strong> ile &ldquo;IPARD Yatırımları Finansman Protokol&uuml;&rdquo; imzalanmıştır.&nbsp;
HİBE TKDK’DAN, KREDİ TKKMB’DEN
Protokol ile Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı - Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında yatırımcılara hem hibe hem de faiz desteği sağlanacak. Protokol ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilecek hibelerden yararlanan/yararlanacak gerçek ve tüzel kişilere Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılacak ayni ve nakdi kredilere ilişkin usul ve esaslar belirleniyor.TKDK faydalanıcıları tarafından gerçekleştirilen yatırımların maksimum %65’i Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonundan karşılanıyor. Söz konusu protokol ile yatırımcılara, Kurumumuzun sağlayacağı desteklere ek olarak Tarım Kredi Kooperatiflerinden Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında sıfır veya indirimli faizli kredi kullandırılabilecek. Yatırımcıların Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullanabileceği kredi üst limiti ise 10 Milyon TL olacak. TKKMB tarafından sağlanacak olan ön finansman desteği vade süresi; işletme kredileri için 1 yıl, yatırım kredileri için azami 4 yıl olacaktır.
İPARD Kırsal Kalkınma Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar ilimiz genelinde faaliyet gösteren Erzin, Dörtyol(Yeşilköy), Arsuz, Hassa, Kırıkhan, Serinyol, Altınözü, Samandağ, Yayladağı, Kumlu, Reyhanlı ve Antakya Tarım Kredi Kooperatiflerine ön finansman desteği için başvuruda bulunabilirler.
14. proje başvuru kabul süresi uzatıldı.14.Başvuru Çağrı İlanında 05.06.2015 olarak belirtilen başvuru son teslim tarihi, 10.06.2015-Çarşamba saat 23:00'e kadar uzatılmış olup, ikinci bir uzatma yapılmayacaktır. İPARD Kırsal Kalkınma hibe desteklerinden faydalanmak için proje başvurusunda bulunmak isteyen yatırımcılar ilgili tarihe kadar projelerini Hatay İl Koordinatörlüğümüze sunabilirler.

 
HİBE TKDK’DAN, KREDİ TKKMB’DEN haberi 29 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle