HİKAF’tan Öğrencilere Yeni Fırsatlar

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Hatay Valiliği himayesinde &Uuml;niversitemiz Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) ile &Ccedil;alışma ve İş Kurumu İl M&uuml;d&uuml;rl&uuml;ğ&uuml;nce organize edilen &quot;8. Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı-Kariyer G&uuml;nleri&quot;, MK&Uuml; Atat&uuml;rk Konferans Salonu&#39;nda Hatay protokol&uuml;, akademisyenler ve &ouml;ğrencilerin katılımı ile başladı.</span>
HİKAF’tan Öğrencilere Yeni Fırsatlar
Hatay Valisi Ercan Topaca, kamunun önemli bir istihdam alanı olmaktan çıktığı düşüncesini herkesin kabul etmesi gerektiğini belirtti. Topaca, programın açılışında, gençlerin, bu tür etkinliklerden en iyi şekilde yararlanması gerektiğini söyledi.İstihdamın, en önemli sorunlardan biri olduğunu dile getiren Topaca, "Vali olarak bana gelen sorunların yüzde 90'ını çözebiliyorum. Ancak çaresiz kaldığımız iş talepleri var. Aramızda belediye başkanlarımız, yöneticilerimiz var, hepimiz büyük bir iş talebi baskısı altındayız. Maalesef bu konuda çaresiz kalıyoruz" diye konuştu."Artık kamunun, devletin önemli bir istihdam alanı olmaktan çıktığı düşüncesini herkesin zihninde olgunlaştırması ve kabul ettirmesi gerekiyor" diyen Vali Topaca, şöyle devam etti: "Her yıl kamunun aldığı kişi sayısı bellidir. Genç ve nitelikli nüfusa sahibiz. Binlerce gencimiz, çocuğumuz üniversiteyi bitiriyor ve bir açmazla karşı karşıya kalabiliyor. Gençlere tavsiyem, devlet kapısını bir istihdam kapısı olarak görmemeleridir. Öyle bir noktaya geldik ki özel sektör, gerek kullandığı kaynak gerek yaptığı yatırım gerekse kullandığı teknoloji itibarıyla devletten daha iyi bir noktaya doğru hızla gidiyor."
HİKAF’tan Öğrencilere Yeni Fırsatlar haberi 25 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1290 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle