Hıristiyan Belediye Başkanından İftar Yemeği

Hatay’ın Arsuz ilçesinde Türkiye’deki iki Hıristiyan belediye başkanından biri olan Fuat Süme tarafından iftar yemeği verildi.
Hıristiyan Belediye Başkanından İftar Yemeği
Çardak Restoran’da verilen iftar davetine Sanayi eski Bakanlarından Mehmet Dönen’in yanı sıra CHP’li belde belediye başkanları muhtarlar ve yöre halkı katıldı. Farklı din ve mezheplerden çok sayıda kişinin katıldığı iftar davetinde konuşan Belediye Başkanı Fuat Süme, Ramazan ayının manevi huzur ve atmosferini yaşadıklarını dile getirdi. Kuran’ı Kerim’den ayetlerden alıntı yaptığı konuşmasında oruç ibadetinin öneminden söz eden Süme, “Oruç ibadetinin Hıristiyanlık’ta Musevilikte olduğu gibi İslam dininde de farz kılındığını biliyoruz. Bu ay rahmet sevgi ve hoşgörü ayıdır. Yüce Allah Kur’anı Kerim’de şöyle buyurur; Ey iman edenler oruç sizden öncekilere farz kılındığı gibi sizlere de farz kılındı.
 Yani bu oruç Yahudilikte Hırıstiyanlıkta ve Müslümanlıkta farz kılınmıştır. Müminler ancak kardeştirler Allah’tan korkun ki esirgenesiniz der. Bizlerde Arsuz’da yüzlerce yıldır farklı din ve mezheplerden insanlar olarak barış ve huzur içerisinde yaşıyoruz. Bu kardeşliği hiç kimse bozmadı bozamayacaktır. Herkes birbirinin inancına ve kutsal günlerine hoş görülü olmaya devam edecektir. Beni kırmayıp iftar davetine geldiğiniz için teşekkür ediyorum Allah kabul etsin” dedi.Başkan Süme, iftar davetine katılan Hıristiyan ve Müslüman misafirlerin masalarını tek tek ziyaret ederek sohbet etti ve ibadetlerinin kabul olması dileklerinde bulundu.