Hisarcıklıoğlu'ndan Güven'e destek sözü?

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan, Erzin Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı Tolgahan Güven’e ‘arkandayız’ mesajı.

Hisarcıklıoğlu'ndan Güven'e destek sözü?
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılışını yapmak için Iğdır’a geldi. Törene, Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır eski Valisi Amir Çiçek, Iğdır TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan, Iğdır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aras ve bölge oda ve borsa başkanlarının yanı sıra Erzin Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı, MÜSİAD üyesi Tolgahan Güven’de katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler binayı gezdiler. Daha sonra toplantı salonuna geçen Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, Iğdır’a yakışır modern bir bina yaptıkları için Iğdır TSO yönetici ve üyelerini kutladığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, marka şehir konumunda olan Iğdır’ın bugün Doğuda huzur kentlerinden bir tanesi olduğunu anlattı. Huzur olmazsa ticaretin olmayacağını, ticaret olmazsa da zenginlik olamayacağını söyleyen Hisarcıklıoğlu, ticaretin tek şartlardan birinin huzur olduğunu söyledi.81 ilde Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu kurduklarının ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Eğer zengin olmak istiyorsanız, hem ülke olarak hem şehir olarak girişimci sayımızı artırmamız lazım. Her yıl 750 bin kişiye iş bulmamız lazım. Bunun bir tek yolu var.
 Girişimci sayımızı artırarak, istihdam sağlamaktır. Eğer geleceğimizi düşünüyorsak, çocuklarımızın geleceğini düşünüyorsak, girişimciliğin artması için elimizden geleni yapmalıyız. İsteğimiz şu, şehrinizdeki gençlere ve genç kızlara rol model olsunlar. Olsunlar ki gençlerimiz girişimci olmaya heves etsinler. Bu kadın ve genç girişimcilere sahip çıkın ki rol model olsunlar” dedi. İsrafın haram kültüründen geldiğimize vurgu yapan Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Nüfusumuzun yarısı kadın. Girişimcilerde ise kadın girişimci sayısı sadece yüzde 6 oranında. Böyle ne kalkınabiliriz ne de zenginleşebiliriz. Kızlarımız iyi bir eğitim alsın istiyoruz. Ondan sonra da iyi bir koca bulsun evlensin istiyoruz. Elhamdülillah Müslümanız. Peygamber Efendimizi örnek alıyoruz. Peygamberimizin eşi Hz. Hatice validemiz tüccardı. Hem Peygamber Efendimizi örnek alıyoruz diyeceğiz hem de kızlarımızı okutup evlendireceğiz kocasının yanında oturacak. Bu genç kızlarımızı girişimci yetiştirin. Çocuğunuzun geleceği için. İnsanın en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bugün bir insana bir iş aş verebiliyorsan, işte en hayırlı insan sensin. Çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız, çocuklarınızı girişimci yetiştirin” şeklinde konuştu.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Hisarcıklıoğlu, Iğdır’daki ziyaretlerinde Erzin Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkan Adayı İşadamı Tolgahan Güven’le sık sık bir araya geldi. Hatay’ın gelişmekte olan bir il olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, Erzin’e yatırımların gelmesi noktasında gayret göstereceklerini vurguladı. Güven’in ETSO başkan adaylığının kendisini mutlu ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, Erzin’in gelişmesi için kendisine destek olacaklarını ifade etti.

Kaynak: HABER ERZİN