HIZIR MAKAMI İÇİN DİLEKÇE VERDİLER

Deniz Sitesinde bulunan Hz. Hızır Makamıyla ilgili yaklaşık 30 vatandaşın isim ve imzasını taşıyan dilekçe Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’ya verildi. 
HIZIR MAKAMI İÇİN DİLEKÇE VERDİLER
Samandağ İlçesinde Bulunan Hz. Hızır Makamına Düzenleme Yapılması İstemiyle, Semir Özdemir, Sabit Doğru, Hayrettin Arıkan Öncülüğünde Belediye Başkan Yardımcısı M. Ali Kamacı’ya Dilekçe Verdiler.“Samandağ İlçemizde mevcut Hz. Hızır makamının son zamanlarda bakımsız,içine girilmez hizmetten yoksun içindeki halı ve döşemeleri kaldırılmış, yağmur suyundan etkilenmiş bir vaziyette bulunmaktadır. Hz. Hızır makamı her milletten, inançtan insanların uğrak yeri olduğundan ilçemiz turizm açısından son derece değerli bir yer teşkil etmektedir.Son zamanlarda Hz. Hızır makamı için özel bir kişi tarafından projeler geliştirildiği Kamuoyu malumu olmuştur.
 
 Fakat bu proje ticari menfaati olanlarca karşı gelinmiş olup projenin askıya alındığı kamuoyu tarafından bilinmektedir.Hz. Hızır makamı kiralayanlar tarafından bakımsız bırakılmakta özel mülklerindeki kesimhane namaz ve hizmet yerleri bakımsız ve çirkin görülmektedir. Özel kişi tarafından hibe olarak hazırlanan projenin uygun görülmesi halinde ticari çıkar gözetmeksizin hayata geçirilmesi Hz. Hızır makamının çağımızın koşullarına göre yeniden düzenlenmesi Hz. Hızır külliyesi adı altında kesimhane, namaz evleri, misafirhane, kütüphane, konferans salonu gibi mekanlar ile zenginleştirilerek halkımıza kazandırılmasına, bunların yapılması halinde İlçemize ve ziyaretçilerimize inancımıza yakışan bir mekanın olacağını talep ederiz.”Denildi.