HİZMETLİLER KADRO MAĞDURU

Son zamanlarda hizmetlilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme taşıyan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN; bazı açıklamalarda bulundu.
HİZMETLİLER KADRO MAĞDURU
Sağlıkta yönetimi bile yenileyen, her gün yeni bir uygulama getiren Bakanlık, çalışma hayatına ise şaşı bakmayı sürdürüyor. Değiştirmek istedikleri uygulamaları böyle bir uygulama kalmadı, sadece bizde var diyenler ne yazık ki iş hizmetlilerin memur kadrosuna geçirilmesine gelince sus pus oluveriyorlar.” İddialarında bulunan Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN “Hizmetlilerin memurun görevlerini yaptığını, hizmetlilerin görev alanına giren bütün işlerinde yıllar önce taşeron firma çalışanlarına verildiğini, ısrarla görmüyorlar.Diğer bakanlıklar bir düzenleme ile hizmetlilerini memur kadrosuna geçirdi. Fiilen yapılmayan görevin kadrosunun kaldırarak hizmetlilere yaptıkları görevin karşılığı olan kadroları verdi. Ama Sağlık Bakanlığı 23 Bin hizmetlisi varken 2 bin kişilik sınav açarak bu sorunu çözmemekte ısrar ediyor. Yetmiyor sınavda başarılı olarak yeterliliğini ispatlayanlarında kadro hakkını teslim etmiyor.” dedi.Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen görevde yükselme sınavını 1 Eylül'de yapıldığını, Ekim ayı içerisinde de sınav sonuçlarını açıklamıştı. Sonuçlara göre 2 Bin olarak ilan edilen VHKİ kadrosuna atanmak için baraj olan 70 puanı 4 Bin 350 personel geçtiğini, yani 2 Bin 350 hizmetli 70'den fazla puan alarak kadroyu hak ettiği ve sınavı kazandığı halde kadrosuna kavuşamadığını da sözlerine ekleyen Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN;
“Geçtiğimiz günlerde görevde yükselme sınavını kazananların ataması da yapıldı.
 Orada görüldü ki 85 puan alanlar bile kadroya atanamamış.Kadroya yeterli olduklarını fazlasıyla gösterdikleri halde kadrolarına kavuşamadılar. Buradaki en büyük yanlış bakanlığın talebin yüzde 10'u kadar bile kadro ilan etmesiydi. Böyle bir tavır sonunda hizmetli arkadaşlarımız mağdur edilmişlerdir. Hizmetli arkadaşlarımızın hiç kimseden dünyaları istemiyorlar. Yıllardır görevlerini yaptıkları, sorumluluklarını aldıkları memurluk kadrosunu talep ediyorlar.” Şeklinde görüş bildirdi.Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN; açıklamasına devamla; “Buna karşılık aynı hükümetin diğer bakanlıklarında hizmetliler sınavsız olarak memurluk kadrolarına atanıyor. Bizim Bakanlık ise çalışanını görmezden gelmeye devam ediyor. Onlara sırt çeviriyor. Soruna çare olmayacak sınavlarla işi götürmeye çalışıyor.23 Bin hizmetli kadrosunu verip, yerine memur kadrosu almak dünyanın en zor işi mi ? Kamuda örneği bol olan bu uygulamayı niye Bakanlık beceremiyor, her seferinde hizmetlileri hüsrana uğratıyor.” İfadelerini kullandı.“Türk Sağlık-Sen olarak örneklerle gösterip bu işi sizde yapın hizmetlileri sizde sevindirin dememize rağmen hizmetli arkadaşlarımızın haklı taleplerine hala sessiz kalınması artık büyük bir ayıp halini almıştır. Hizmetli kadrosunda görev yapan kamu çalışanları arasında üniversite mezunlarının bile azımsanmayacak oranda olduğu düşünülürse gördüklerin eğitim ve yaptıkları işin karşılığı memur kadrosu analarının ak sütü kadar helaldir.Bu haktan onları mahrum etmek ise vebaldir.” Diyen Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin ŞAHİN “Hizmetliler artık yüzümüz gülsün, yıllardır görevini yaptığımız kadromuzun sahibi olalım diyorlar.” Dedi ve  Türk Sağlık-Sen olarak biz onların haklı taleplerini dile getirmeye devam edeceğiz. Bu sorunu duymayan kulaklara duyurmaya, görmeyen gözler gördürmeye çalışacağız. Bu ayıbı mücadele ile mutlaka ortadan kaldıracağız.” Açıklamasında bulundu.
HİZMETLİLER KADRO MAĞDURU haberi 18 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  182360 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle