HOMEND ANLAMLI GALİBİYETİYLE ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI

İlimizi ve ülkemizi FİBA Kadınlar Basketbol Euro Cup’ta temsil eden “Antakya’nın Melekleri” Homend Antakya Belediyespor Avrupa Kupaları’nda kendi evinde oynadığı ilk maçında İsrail’in Elitzur Ramla takımını 69-63’lük skorla yenmeyi başardı.

HOMEND ANLAMLI GALİBİYETİYLE ÇİFTE BAYRAM YAŞATTI
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, takımın anlamlı galibiyetinden ötürü teknik heyet ve oyuncuları yürekten kutladığını belirtirken, salonu hınca hınç doldurarak takımlarına coşkuyla ve centilmence destek veren taraftarlara teşekkür ettiğini belirtti. Savaş, iyi oyunculardan kurulu kaliteli bir takım oluşturduk. Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası olmak üzere üç kulvarda da başarıyla mücadele eden, ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden güçlü bir takım oluşturduk. Başantrenörümüz Levent Deringöl idaresinde tecrübeli bir teknik heyetimiz mevcut. Protokol üyeleriyle, işadamlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, kanaat önderleriyle, coşkulu taraftar gurubuyla takımımızın arkasında olan Hatay’lı basketbol severler var. Bu birlik ve beraberlik ortamımız galibiyetleri ve başarıları da beraberinde getiriyor. Türkiye Ligi’ne galibiyetle başladık.
 Türkiye Kupası’nda 8’li finallerde oynamaya hak kazandık. Avrupa Kupası’ndaki ilk maçımızda İsrail’in Elitzur Ramla takımını üstün bir oyunun ardından yenmeyi başardık. Takımımız hemşehrilerimize ve ülkemize çifte bayram yaşattı. Hepsini gönülden kutluyorum.” dedi.

            Antakya Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk periyodu 15-22, ikinci periyodu 22-12, üçüncü periyodu 16-16, dördüncü periyod ise 16-13’lük skorlarla tamamlanırken müsabakayı Homend Antakya Belediyespor 69-63 kazanmayı başardı.