HUKUKÇULAR İFTARDA BULUŞTU

Denge Hukuk ve Düşünce Derneği hukukçuları iftarda buluşturdu.Denge Hukuk ve Düşünce Derneği’nin  Geleneksel 4.İftar etkinliği Büyük Antakya Oteli’nde gerçekleştirildi.

HUKUKÇULAR İFTARDA BULUŞTU
İftar programına Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av.Muhammet Çakır ve  dernek üyeleri ile  Hatay Barosu Başkanı Av.Sinan Akgöl ve Hatay Barosu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Antakya Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildağ, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Antakya Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Hasan Seyit Okay ile birlikte stajyer avukatlar katıldı. Av.Kemal Durkal’ın sunuculuk yaptığı, Neyzen Nuri Özkan ve arkadaşlarının canlı fasıl keyfinin misafirlere yaşatıldığı etkinlikte iftar yemeği öncesi Av. Arif Çabalak, iftar programına katılanlara Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu. Dernek bünyesinde eğitim gören Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4.sınıf öğrencisi Yusuf Güler’in okuduğu  iftar duası sonrası yemeğe geçildi. İftar yemeği sonrasında konuşan Hatay Barosu ve Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Yönetim Kurulu üyesi Av. Zekeriya Karaoğlu, dernek üyeleriyile birlikte temel amaçlarından birinin hukukun üstünlüğünü sağlamak olduğunu belirtti. Gündeminin yoğunluğu ve sürekli değiştiği ülkemizde evrensel mahiyette hukuka ve hukukun üstünlüğüne ne kadar ihtiyacın olduğunun bilicindeyiz diyen Av.Zekeriya Karaoğlu, “Hukukun üstünlüğünün  hakkıyla tesisi için herkesin hukukun üstünlüğüne inanması gerekmektedir. Hukukun üstünlüğüne ülke sathında tesisi için öncelikle gücü elinde bulunduranların Anayasal kural olan bu kurala uymaları ve buna uygun davranmaları gerekmektedir.”dedi.
 
 Hata ve kusurun insanın olduğu her yerde olacağını belirten Karaoğlu konuşmasına şöyle  devam etti: “Erdemli olabilmek öncelikle hukukun üstünlüğünü kabul etmektir.  Ramazan ayı insanların kendini muhakemeye çektiği, sorguladığı ve hesaba çektiği mübarek aydır. Bu mübarek ayda kendimizi sınamamız gerekmektedir. Türkiye açısından evrensel hukuk da dahil olmak üzere hukukun üstünlüğüne, adalete, hoşgörüye, kardeşliğe ve farklı olana yaşam alanı verilmesine, hiç kimsenin krimilinize edilmemesine ihtiyaç vardır. Temenni ederim ki idareciler milletin bu ihtiyacına kulak tıkamama erdemini göstersin.”Artık genekselleşen iftar yemeğinden dolayı Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av.Muhammet Çakır ve üyelerine teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Hatay Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av.Sinan Akgöl yaptığı konuşmasında “Her yıl gerçekleşen ve üyelerimizin kaynaşmasını sağlayan iftar yemeğinin devamını diliyorum. Ramazan ayının  tüm semavi dinlerde olduğu gibi nefsi sınadığımız, terbiye ettiğimiz bir aydır. Ramazan ayını  sadece aç kalmanın değil nefsi terbiye edip sınandığımız ay olarak görmemiz gerekir.” dedi.  Konuşmasının devamında millet olarak sürekli çatışmaların kardeşlerin birbirine kırdırıldığı zor bir coğrafyada olduklarını belirten Başkan Akgöl, “Maalesef zor günler yaşıyoruz. Huzur barış ve güvenlik açısından insanların tereddüt içinde kaldığı coğrafyamızda yine çatışmalar sürmektedir. Her birimizin nasıl bir oyunla karşı karşıya olduğunu bilerek hareket etmeliyiz. Bir ve beraber olan insanlar olarak birbirimize düşmemize neden olan her türlü söylemden uzak kalmalıyız. Hatay, Türkiye ve Ortadoğu içinde yaşam süren her insan bu zor günleri yaşıyor. Birbirimize sahip çıkarak nefret ve kötülükten uzak kalarak aynı havayı soluyan aynı coğrafyada yaşadığının farkında olup ona göre davranarak bu zor günlerin en az zararla geçeceğine inanıyorum..” dedi. Denge Hukuk ve Düşünce Derneği bünyesinde Türkiye’nin farklı hukuk fakültelerinde eğitim gören ve Hatay Barosu stajyer avukatlarına burs imkanı sağlayan hayırsever hukukçulara plaket verildi. Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl’e Denge Hukuk Düşünce Derneği Başkanı Av.Muhammet Çakır, Av. Hayrettin Neşeli’ye stajyer Av. Zekiye Kokusever, Samandağı Noteri Osman Çakır’a ise Erciyes Üniversite Hukuk Fakültesi öğrencisi Yusuf Güler tarafından plaketleri verildi. Canlı musiki ve ilahiler eşliğinde devam eden program çay ve kahvelerin yudumlanması eşliğindeki muhabbetle gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.
 

              Talip KÖLEOĞLU

Fotograflarla Hatay Editörü

 

 

 

HUKUKÇULAR İFTARDA BULUŞTU haberi 16 Temmuz 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  42280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle