Hükümete Hatalarını Göstermek Düşmanlık Değil Dostluktur

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Hatay Fm’de Ayhan Gümüşsoy ile Hatay Gündemi programında önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümete Hatalarını Göstermek Düşmanlık Değil Dostluktur
Bizim derdimiz hak ve batılı bir birinden ayırırken berrak bir şekilde ülkemiz ve ümmet adına ortaya koymaktır diyen Kurdaş, doğruları saklamadan yanlışları gösterme derdinde olduğumuz için birileri hemen muhalefet damgası vurup nedir bu AKP düşmanlığı diyenler olabiliyor. Unutulmamalıdır ki bir kimse, bir kimseye şu kötü - şu güzel, şu hak - şu batıl diye gösteriyorsa bu düşmanlık olamaz tam tersi hakiki dostluktur. Biz insanların şahsiyetleriyle, özel hayatlarıyla değil zihniyet üzerinden yayın politikamızı belirler ve iyi ile kötüyü ayırt etme üzerine manşetlerimiz yorumlarımızı yaparız. Yol gösteren gazetecilik anlayışıyla bir hayra motor olur bir şerre de fren olursak karşılığını ahirette bekleriz. Hükümete hatlarını göstermek düşmanlık değil hakkı gösterme vazifesidir. 41 yıllık köklü bir gazete olarak hak yoldan sapmadık bu yüzden bugün Milli gazeteyi konuşurken, cennet mekân Abdülhamit Han hazretlerini, Sultan Fatih Mehmet Han hazretlerini, Anadoluluyu İslamiyet’e açan Sultan Alparslan’ı, Erbakan’ı ve kök itibari ile Habil kabil meselesine giden bir derinliği konuşuruz” dedi.Bugünlerde diyorlar ki safları sıklaştıralım. Nerde safları sıklaştıracağız? AB bakanlığı kurulan bir iktidarın etrafında mı? ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’i bir ayda üç kez ağırlayan, BOP eş başkanlığı, dinler arası diyalog çalışmaları, medeniyetler ittifakı projesinin yürütüldüğü, homoseksüellerin ve eşcinsellerin evliliğine doğru giden bir sürecin Türkiye’de de artık kanıksanmaya başlandığı bir iktidarın yanında mı?
 
  
Domuz etini serbest bırakan, başörtüsü sorununu çözmeyen, zinayı serbest bırakan, kilise havra açarken Ayasofya’yı açmayan, İslam ülkelerini kan gönlüne çeviren ABD, İsrail gibi Siyonistlerle müttefik olan dost olan onlara zalim demeyen, kadim dostum diyen, TV dizilerinde aile yapımızı kökten yaralayan bir yayın anlayışı devam ettiren, Kürecik’e, Kahramanmaraş’a Gaziantep’e patriotları getiren bir iktidarın yanında mı safları sıklaştıracağız! işte burada hak batıl çizgisini birileri temsil etmesi bu ayracı birileri koyması gerekiyor Mili Gazete elhamdülillah kimsenin özeline girmeden ve zihniyet üzerinden yapılan ve yapılmayanları belli bir görev ile yazıyor. Bizimki düşmanlık değil Allah indinde dostluktur. En az 15,20 gazete zaten her gün alkışlıyor. Bırakın birileri hakikati gösterme derdine düşsün ve bu sizi rahatsız etmesin. İslamcı birçok gazete bakıyorsunuz iktidarda DSP, CHP, ANAP varken AB politikaları dinler arası diyalog gibi çalışmaları sert bir dille eleştirip esip gürlerken, AKP iktidarı bunu yapıyor diye susuyorlar. Hatta Başbakan Mısır’a,  Tunus’a gitti laiklik tavsiye etti, İslamcıyım diyen hiçbir gazete bunu en küçük bir eleştiri yapmadı. Ama bunu yapan Demirel, Ecevit, Kılıçdaroğlu olsaydı idam sehpası kurulurdu. Hakikati konuşalım diye söylüyorum. Teferruatlarla ilgilenmiyorum. Hakikatin üstü örtülmemeli ana eksende hak batıl mücadelesinde kim hata yaparsa yapsın asla hatalar örtülmemelidir.   Milli Gazetenin duruşu Müslüman’ca duruştur. Taraflıdır tarafı da hak geldi batıl zail oldu nişanıdır.  41 yıldır sadakatle kararlılıkla bu duruşu ortaya koymaktadır. Bizim patronumuz yok. İhale ile iktidar değişikliği ile işimiz olamaz. Bizim meselemiz hakkı haykırmak yanlışa dur demektir” dedi.