İÇİŞLERİ BAKANI GÜNEŞ HATAY'DA

İçişleri Bakanı Osman Güneş, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret ederek, kent ve belediye hizmetleri konusunda bilgi aldı.
İÇİŞLERİ BAKANI GÜNEŞ HATAY'DA
   Bakan Güneş'i Antakya Belediyesi hizmet binası önünde Başkan Savaş ile başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye çalışanları karşıladı.
     Bakan Güneş, daha sonra belediyenin şeref defterini imzaladı.
 
   
 
     Belediye Başkanı Savaş, tarihi kentte 2 yıllık icraatı döneminde önemli hizmetler gerçekleştirdiğini belirterek, ''Antakya'nın iki tarafı dağlarla çevrili, 17 beldeye sahibiz. Kenti ikiye ayıran Asi Nehri var. Kent içinde bin 150 dolayında tarihi geleneksel yapı mevcut. Hatay Valiliği ile işbirliği içinde tarihi değerleri geleceğe taşıma için çalışmalar yapıyoruz. Eski Antakya evlerini restore ederek turizme kazandırıyoruz. Hatay'ın barış ve hoşgörüsüyle dünyaya örnek olması için çalışmalar yapıyoruz. Hatay bir barış havzası'' dedi.
 
 
     Savaş, büyükşehir olmak için çabalarının da bulunduğunu kaydetti.
     Bakan Güneş de ilk kez Hatay'a geldiğini, tarihi geçmişi ve özellikleriyle kentin her şeyi hak ettiğini ve gerekli desteği vereceğini kaydetti.
     Konuşmalardan sonra, ziyaret basına kapalı devam etti.
     Güneş, daha sonra Anadolu'nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camisi'ne giderek, burada İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'dan bilgi aldı.
     Katolik Kilisesi ile Havra'yı da ziyaret eden Güneş, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Polis Meslek Yüksek Okulu'nu ziyaret etti.