Iğdır’da ‘gümrük’ toplantısı

Iğdır’da, Nahçıvan Özerk Cumhuriyetinin gümrük mevzuatlarında yapılan değişikliklerle ilgili bir program düzenlendi.
Iğdır’da ‘gümrük’ toplantısı
Iğdır Polisevinde düzenlenen programa Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, İl Emniyet Müdürü Orhan Çelik, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Ud katıldı. Yapılan sunumda konuşan Vali Alpman, “Iğdır Ticaret ve Sanayi Odasının ihracatçı üyelerinin, mazot farkı adı altında alınan kantar ücretlerinin yüksek olduğunu dile getirmesi üzerine çalışma başlattık. Bu durumun daha önce Nahçıvan makamlarınca belirlenen ücretin üstünde olduğunu, Nahçıvan makamlarına bildirilmiş ve yapılan çalışmalar sonuç vermiştir. Çalışmalar sonucunda Nahçıvan’a giriş yapan araçlardan mazot farkı adı altında ücretin giriş çıkış dahil olmak üzere kamyonlarda 65, tırlarda ise 115 dolara indirilmiştir” dedi.
Daha sonra Dilucu Sınır Kapısında yapılan çalışmalar neticesinde yeni bir dönemin başladığı, işlemlerin hızlandığı ve akaryakıt kaçakçılığının bittiğine dair sunum yapılmasının ardından program son buldu.
Iğdır’da ‘gümrük’ toplantısı haberi 12 Ocak 2017 13:43 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Iğdır muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu adına  tarafından  275 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Iğdır Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Iğdır Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Iğdır Radyoları Canlı Radyo Dinle
Iğdır İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Iğdır Yemek Tariflerini Ekle
Beğendiniz mi?
Okunma
Kategori
Şehir
Kaya Kartalı satışına ceza yağdı

Iğdır’da sosyal medya üzerinden bin TL’ye Kaya Kartalı satışı yaptığı tespit edilen şahısa 9 bin 264 TL para cezası kesildi.

26 Haziran 2017 13:46
Iğdır’da bayramlaşma töreni

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, düzenlenen tören ile kurum amirleri ve halkla bayramlaştı.

25 Haziran 2017 16:57
Tarım ilacının zararları

Giresun İl Genel Meclisi Tarım ve Orman Komisyonu’nun raporu tarım ilacı satışı ve kullanımındaki tehlikeyi gözler önüne serdi.

24 Haziran 2017 00:00
Mehmet Katırcıoğlu

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız;

24 Haziran 2017 00:00
Iğdır’da “Dünya Kudüs Günü” anıldı

“Dünya Kudüs Günü” nedeniyle Iğdır merkez Bağlar Mahallesinde bulunan Sahibuz zaman cami önünde anma programı düzenlendi.

24 Haziran 2017 13:54
Asimder Başkanı Gülbey: “Ermenistan Karabağ’ı Afganistan’a çevirdi”

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ’ı terör örgütlerinin yuvasından sonrada uyuşturucu ekerek ve satarak bölgede ikinci bir Afganistan yarattıklarını söyledi.

22 Haziran 2017 13:04
Yavru tavşan koruma altına alındı

Iğdır’da Aslı Elbi isimli vatandaş, yol kenarında bulduğu yavru yabani tavşanı Doğa Koruma ve Milli Parklar Av ve Yaban Hayatı Koruma ekiplerine teslim etti.

22 Haziran 2017 12:45
Iğdır’da Kadir Gecesi coşkusu

Iğdır Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi nedeniyle Iğdır merkez caminde düzenlenen Kur’an-ı Kerim ve Mevlit-i Şerif programı yoğun ilgi gördü.

22 Haziran 2017 08:33
Türkiye’nin rakibi Yunanistan oldu

Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası 2. Tur mücadelesinde Rusya’yı 62-58 yenen Yunanistan, çeyrek finalde Türkiye’nin rakibi oldu.

21 Haziran 2017 00:00
Iğdır’da çölleşme ile mücadele konferansı düzenlendi

Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce, “Ekosistemin Çölleşmeye Etkisi” konulu konferans düzenlendi.

20 Haziran 2017 13:05
Iğdır’da bayramlaşma töreni

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, düzenlenen tören ile kurum amirleri ve halkla bayramlaştı.

25 Haziran 2017 16:57
Kaya Kartalı satışına ceza yağdı

Iğdır’da sosyal medya üzerinden bin TL’ye Kaya Kartalı satışı yaptığı tespit edilen şahısa 9 bin 264 TL para cezası kesildi.

26 Haziran 2017 13:46