İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE RÜTBE TERFİ TÖRENİ

 İl Emniyet Emniyet Müdürlüğünde, ''Başpolis Memuru Rütbelerine Yükselme Esaslarına Dair Yönetmelik'' hükümleri kapsamında girdikleri sınavda başarılı olan ve başpolisliğe terfi eden 69 personel için tören düzenlendi.
İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE RÜTBE TERFİ TÖRENİ
 Vali Lekesiz, Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Hatay'ın ilk başpolislerinin bundan sonra da özveriyle çalışacağını düşündüğünü belirtti.
     Tüm kamu hizmetlerinin önemli olduğunu, ancak güvenliğin bireysel ve toplumsal anlamda daha çok önem kazandığını ifade eden Lekesiz, ''Trafikten organize suçlara, kaçakçılığa kadar mesai kavramı gözetmeksizin özveriyle görevini yerine polislerimizi kutluyorum. Emniyet teşkilatı günün teknolojisinden de destek alarak kamu düzeninin tesisini sağlıyor. Girdikleri sınavda başarılı olan ve başpolisliğe yükselen personeli tebrik ediyorum. Hatay'ın ilk başpolislerinin bundan sonra da özveriyle çalışacağını düşünüyorum'' diye konuştu.
 
     İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, personelin moral ve motivasyonunu üst seviyede tutarak iyi bir kariyer planlaması yapmasını sağlamak ve amir ihtiyacını karşılamak için 28 Ekim 2010 tarihinde yapılan yasal düzenlemeyle emniyet hizmetleri sınıfına başpolis memuru ve kıdemli başpolis rütbelerinin getirildiğini kaydetti.
     Kent genelinde 3 bin 137 polisin görev yaptığını, düzenlenen sınava bin 45 personelin girdiğini ve 124'ünün başpolis memuru rütbesini almaya hak kazandığını ifade eden Kılıç, bu personele yöneticilik eğitim programı kapsamında yönetim, iletişim, takım çalışması, problem çözme teknikleri, toplantı ve zaman yönetimi konusunda bilgilendirildiğini söyledi.
     Kılıç, rütbe alan personelin ekip, tim, devriye, grup amiri gibi görevlerde bulunacağını belirtti.
     Konuşmaların ardından başpolisliğe terfi eden 69 kişiye Vali Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak, MİT Müdürü Mehmet Ali Akdokur tarafından rütbeleri takıldı.
     Etkinlikte ayrıca Altınçay Mahallesi'nde yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken Cemil Caymaz'a (92) maddi ve manevi destekte bulunan 5 polise de teşekkür belgeleri verildi.