İl Genel Meclisi Üyeleri Medeniyetler Evi’ni Ziyaret Etti

İl Genel Meclisi Üyeleri Vali Lekesiz eşliğinde, Medeniyetler Korosu'nun kullandığı Medeniyetler Evi’ni ziyaret ederek koro başkanı Yılmaz Özfırat ve üyelerle görüştü.


İl Genel Meclisi Üyeleri Medeniyetler Evi’ni Ziyaret Etti

Ziyarette konuşan Vali Lekesiz, tarihi binanın İl Özel İdaresi tarafından 20 yıllığına tahsis edildiğini hatırlatarak, binanın restore edilerek, ilimizi ve ülkemizi sadece ulusal alanda değil uluslararası alanda da en iyi şekilde temsil eden koronun hizmetine sunulduğunu söyledi.Lekesiz, “Çok güçlü bir geçmişi, çok daha güçlü bir geleceğe aktarabilmek hepimizin görevidir. Kızıllığında ısındığımız, gölgesinde gölgelendiğimiz ay-yıldızlı bayrağımızın daha yükseklerde dalgalanmasını hepimiz istiyoruz. O’nun gölgesinde yaşamanın mürüvvetini, lezzetini bu bayrağın altında yaşayan Alevisi, Sünnisi, Ortodoksu, Katoliği, Arabı, Ermenisi, Hıristiyanı, Musevisi hangi renk ve desen kim varsa hepsi de hissetmeli ve hep berber gücümüzü daha güçlü bir geleceği inşa etmek için harcamalıyız. Bu anlamda koromuza ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. 

Medeniyetler Korosu’nun muhteşem bir müzik ziyafeti de sunduğu ziyarette Meclis üyeleri de bu anlamlı buluşmadan dolayı Vali Lekesiz’e ve koro üyelerine teşekkür ettiler.