İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında Büyük Antakya Oteli'nde yapıldı.
İL İDARE ŞUBE BAŞKANLARI TOPLANTISI
 Lekesiz, toplantıda yaptığı konuşmada, kurumların faaliyetlerini ve çalışmalarını kamuya aktarmak amacıyla çeşitli toplantılarda sunumlar yapmak durumunda kaldıklarını, dinleyicinin saygısını ve ilgisini dağıtmamak anlamında sunum tekniğinin önemli olduğunu vurguladı.
     Sunumun ne şekilde olacağı, ortalama bir sunumun kaç slayttan oluşması, dinleyicinin hafızasında iz bırakabilmesi ve konunun anlaşılabilmesi için anlatım tekniğinin ne olması gerektiği, harflerin karakterinin ne olacağı, görselliğe yer verilmesi gibi konuların etkili bir sunumda önemli olduğunu vurgulayan Lekesiz, farkında olmadan pek çok konuda, yapılan sunumun doğru anlaşılması, mesajın karşıya doğru iletilmesi açısından son derece önem arz ettiğini belirtti..
 

     Toplantıda daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Erhan Eroğlu, ''Kamu İdarelerinde Etkili Sunum Teknikleri ve Toplantı Yönetimi'' konulu sunumunu gerçekleştirdi.
     Etkinlikte, Sosyal Destek Programı (SODES) Projesi ile ilgili olarak DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, Hatay Acil Afet Durum Planı hakkında İl Afet Acil Durum Müdürü Halil Yücelen, Tarım Kalkınma Strateji Planı çerçevesinde resmi kurum ve kuruluşlara düşen görevlerin ne ölçüde yerine getirildiği konusunda ise İl Tarım Müdürü Bestami Zabun katılımcıları bilgilendirici sunum yaptı.
     Toplantıya Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve daire müdürleri de katıldı.