İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında gerçekleştirildi. 
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI
İŞKUR İl Müdürü Ahmet Bulanık, Valilik Brifing Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, istihdamın arttırılması ve işsizliğin azaltılmasına yönelik faaliyetler ile 2010 yılının son çeyreğinde başlatılan mesleki eğitim faaliyetleri konusunda kurula bilgi verdi.
     Toplantıda, İŞKUR İl Müdürlüğü'nün gündeminde yer alan ve Hatay ilinin istihdam yapısının ortaya konulması, sektörlerin ihtiyaç duydukları işgücünün tespit edilmesi, bölgenin önümüzdeki beş yıllık süreç içerisindeki işgücü piyasasına yönelik istihdam politikalarının geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla yapılan ''İşgücü Piyasası Analiz Çalışması''nın sonuç raporu görüşüldü.
     İŞKUR il Müdürlüğü'nün 2011 yılı eğitim planının da görüşüldüğü toplantıda ayrıca, açılması ve kapatılması istenilen alan ve dallarla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü?nün gündem maddeleri değerlendirildi.
     Toplantı kurul üyelerinin görüş ve önerilerini paylaşmalarının ardından sona erdi.
     Toplantıya, Vali Yardımcısı Akgün Corav, İl Özel İdare Müdürlüğü Genel Sekreteri Muaffak Özsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Arif Dündar Gökçe ile kurulun diğer üyeleri katıldı.