İl Milli Eğitim Müdürü Tulmaç'ın veda ziyaretleri.

 Geçici görevle Milli Eğitim Bakanlığı'nda bir göreve atanan Hatay Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Hatay Gazeteciler Cemiyetini (HGC) ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Tulmaç'ın veda ziyaretleri.
 Tulmaç, HGC'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Hatay'daki görev süresi içerisinde huzurlu bir çalışma ortamı bulduğunu belirtti.
     Hatay'da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tulmaç, şunları söyledi:
     ''Buradaki görevimden anlım açık, başım dik ayrılıyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Hataylıların ve gazetecilerin bize gösterdiği kolaylık ve güzelliklerden dolayı teşekkür ediyorum. Gazetecilerin olumlu eleştirileri üzerimizdeki kamburumuzu aldı.''
     Tulmaç, devlet içinde her kesimi memnun etmeninin kolay olmadığının bildirerek, farkında olmadan bir kusur işlediği kişilerden özür dilediğini ifade etti.
     Tüm okullara klima, akıllı tahta, projeksiyon cihazı, güvenlik kamerası alındığını anımsatan Tulmaç, şöyle konuştu.
     ''Ayrıca engelli öğrencilerimiz için rampalar yaptırıldı. Okul öncesi eğitime ağırlık verdik ve Türkiye'de birinci sıraya geldik. Şu anda 4-5 yaş grubundaki 57 bin öğrencimizin ana sınıflarında okumasını sağladık. Okul öncesi eğitim çocukların gelişmesinde önemli bir rol oyuyor. Bir ülkenin geleceği okul öncesi eğitimle başlar. Bu konuda gazetecilere düşen görev okul öncesi eğitimin önemi velilere anlatmaları ve bilinçlendirmeleri.''
     Tulmaç, il genelindeki bin 480 okul binasının deprem yönetmeliğine göre incelendiğine dikkati çekerek, çıkan sonuca göre bu binalarda ya güçlendirme yapılacağını ya da binaların boşaltılacağını kaydetti.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de Tulmaç'ın il genelinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini ve bu çalışmalarını atandığı yerde de sürdüreceğine inandığını belirtti.