İL ÖZEL İDARESİNE YENİ ARAÇ TAHSİS TÖRENİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ''Çağa ayak uydurmak için değişim yapmak gerekiyor'' dedi.
İL ÖZEL İDARESİNE YENİ ARAÇ TAHSİS TÖRENİ
 Lekesiz, İl Özel İdaresi Teknik Hizmetler Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen 10 yeni araç tahsisi töreninde yaptığı konuşmada, İl Özel İdaresinin çağa ayak uydurması için gerekli çalışmaların yapıldığını, alınan bu araçların halkın hizmetinde kullanılacağını söyledi.

     Köy Hizmetleri biriminin İl Özel İdaresine bağlanmasından sonra hizmet alanının daha da geliştiğini belirten Lekesiz, ''İl Özel İdaresi bu noktadan sonra saymanlık görevinden çıkıp, ilin geleceği ile ilgili kararlar veren bir kurum haline geldi. Özel idarede müthiş bir dinamizm sağlandı, tek kurum olarak çok güzel işlere imza attı'' diye konuştu.
     Lekesiz, bütün kurumların birlik ve beraberlik içinde çalışmasını gerektiğini belirterek, ''Kentin ekonomik, turizm, tarım ve daha bir çok alanda hizmet bekliyor. Milletin derdiyle dertlenmek lazım.'' dedi.
     Köydes projesi kapsamında 200 proje üretildiğini belirten Lekesiz, 200 projenin tamamının sonuçlandığını, bu projelerin birlik ve beraberlik ile çalışmanın sonucunda bitirildiğini ifade etti.
     Lekesiz, İl Özel İdaresinde de okul, yol, sulama, kültür, eğitim, turizm ve daha bir çok alanda 972 projenin hazırlandığını, bu projelerinde 632'sinin tamamlandığını diğer 300 projenin de kamulaştırma gibi zorunlu nedenlerden dolayı halen devam ettiğini, en fazla 1,5 ayda geri kalan projelerinde tamamlanacağını söyledi.
     İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen ise 10 adet damperli kamyonun alımından emeği geçen herkese teşekkür ettiğini, yeni araçların işlemesi ile hizmetlerin de hız kazanacağını, bu araçların yapacağı hizmetlerle övüneceklerini ifade etti.
     Adana Yol-iş Sendikası Başkanı Mustafa Barutçu da bu araçlara köylerin aş, ekmek gibi ihtiyaçları olduğunu, bu araçları kullanacak arkadaşlarında gözleri gibi bakacaklarına inandığını kaydetti.
     Adana Yol-iş Sendikasının 6 ilden sorumlu olduğunu kaydeden Barutçu, ''Çalışanlara 'hangi işi yaparsanız verimli yapın, o verimlilikten de pay alın' tavsiyesinde bulunuyorum'' dedi.