İl Sağlık Müdürü Yılmaz'dan Vali Lekesiz’e Ziyaret

İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz ile Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık bir yıl önce başlatılan sağlıkta yeniden yapılandırma çerçevesinde oluşturulan Hatay Kamu Hastaneleri Birliği’nin Genel Sekreteri Dr.Ömer Akın ve beraberindeki heyet  Vali Lekesiz’i ziyaret etti.
İl Sağlık Müdürü Yılmaz'dan Vali Lekesiz’e Ziyaret
 Ziyarette konuşan İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz, kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, sağlıkta yeniden yapılandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi.Yılmaz, sağlık hizmetlerinin daha verimli, etkin, kolay ulaşılır, hasta memnuniyetini ve mali kaynakların etkin kullanımını sağlayacak şekilde uluslararası seviyede sunulmasını hedeflediklerini söyledi.Vali Lekesiz ise, konuklarına yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak,Sağlık Bakanlığı’nın ‘Sağlıkta Dönüşüm’ politikasının amacının halkımıza sağlık hizmetlerini daha kaliteli, daha sağlıklı, daha verimli ve etkili verebilmek olduğunu söyledi. 

Nüfus ve gelir düzeyindeki artışın, iletişim, üretim ve ulaşım teknolojisindeki gelişmelerin hayatın büyük alanını etkilediğini ifade eden Lekesiz, ‘İşte bu gelişme sebebiyledir ki, artık dünyada sosyal, siyasal, kültürel ekonomik alanda çok köklü değişiklikler yaşanıyor. Herkes kendisini gözden geçirme gereği duyuyor. İnsanların ihtiyaçları çeşitleniyor, geleceğe dair değerlendirmeleri farklılaşıyor, dünyanın bir ucundaki kaliteli hizmetleri gören, kendi yaşadığı yerdeki hizmetlerin kalitesi ile kıyaslıyor ve o kaliteyi kendisi de istiyor. Kamu yönetimi mi özel sektör mü anlayışı içinde, evet kamu yönetimi ama özel sektörün kendi müşterisine karşı olan sorumluluk hassasiyeti ve dinamizmi, aynı zamanda zarar da etmemeyi göz önüne alarak sektörlerin yönetimi. Bunlar ağır ağır kamu sektörüne de yansıdı. İşte bu süreçler yönetimleri de ister istemez bu gelişmeleri değerlendirmeyle baş başa bıraktı ve yönetimlerin sadece yapısını değil yönetimin paradigmasının da değişmesine yol açtı. Önemli olan hizmetlerin nihai yararlanıcısı olan halkımıza daha sağlıklı, süratli ve verimli yansıması, kaynakların da daha etkin kullanılması, yeniden yapılanmanın özü buna yöneliktir. İlimize, sağlık teşkilatımıza ve göreve atanan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.’ diye konuştu.