İLKAY AKKAYA SAMANDAĞLILARI COŞTURDU

<span style="background-color:rgb(237, 237, 237); color:rgb(15, 15, 15); font-family:tahoma; font-size:11.9999990463257px">Evvel Temmuz Festivali &ccedil;er&ccedil;evesinde Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz K&uuml;lt&uuml;r Derneği &nbsp;tarafından K&uuml;lt&uuml;r ve Sanat Festivali kapsamında sahne alan İlkay Akkaya Samandağlıları coşturdu.Festival alanında verilen konseri binlerce kişi izledi. İlkay Akkaya, Gamze Polat Kırık ile Arap&ccedil;a m&uuml;zik Neriman Polat hareketli par&ccedil;alarıyla Samandağlılar&nbsp; g&ouml;n&uuml;llerince eğlendi.</span>
İLKAY AKKAYA SAMANDAĞLILARI COŞTURDU

SKD başkanı Ecz. Orhan Cabir gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür Derneğinin beraber organize ettiği Evvel Temmuz festivalini yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu senede sizler için dolu dolu bir  festival programı hazırlamanın gururunu yaşıyoruz. Bölgemizde özellikle hükümetin Suriye ile savaşı gündeme getirmesinden ciddi anlamda rahatsız olduğumuzu dile getirmek istiyorum. Hatırlayacağınız gibi son seçimlerde HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş “Seni başkan yaptırtmayacağız” diye seslenerek üç hanelik bir grup toplantısı yaptı. Bende kendisinden ilham alarak burada sizin desteğinizle Suriye ile savaş istemiyoruz demek istiyorum. Ve en küçük kademesinden Cumhurbaşkanlığına kadar bütün yöneticilerin duyması için buradan halkaca  “Suriye’ye Savaşa hayır” diye haykırıyoruz. Ey yetkililer Hatay gibi bizler  eminiz ki  Tüm Türkiye halkları ne Suriye ne de başka bir ülkeyle savaş istemiyoruz. Dolayısıyla Türkiye halkları gibi eğit donat adı altında terör çetelerinin eğitilmesi derhal sonlandırılmalıdır. Türkiye sınırlarının bir an önce terör çetelerinin geçişleri kapatılması gerektiğini düşünüyoruz. Son kez haykırıyoruz. Suriye ile savaşa hayır”

İLKAY AKKAYA SAMANDAĞLILARI COŞTURDU haberi 13 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  2120 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle