İMAM HATİP LİSESİ İÇİN GERİ SAYI BAŞLADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ilimizde yaptırılan 40 derslikli okulun ihalesinin yapılmasının ardından okul inşaatının 16 ay sonra tamamlanması hedefleniyor.
İMAM HATİP LİSESİ İÇİN GERİ SAYI BAŞLADI
Narlıca Beldesi'ne 1200 öğrenci kapasiteli 40 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik öğrenci yurdu için geriye sayım başladı.Hatay Valiliği, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilerde bulundu: “14900 m2. inşaat alanına sahip bina, bodrum kat ve zemin kat dahil toplam 6 kattan oluşuyor.Eğitim Bölümünde; 1200 öğrenci kapasiteli 40 adet derslik, 2 adet Mescit ve Şadırvan, sığınak, çok amaçlı salon, demirbaş depoları, elektrik ve makine odaları, engelli asansörü bulunuyor.İdari Bölümde; 1 Müdür Odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası, ziyaretçi bekleme ve kabul odaları, öğretmen odaları, zümre odaları, resim, bilgisayar, müzik atölyeleri, fen laboratuarı, yabancı dil laboratuarı, yaklaşık 1000 kişilik 2 kat yemekhane ve mutfak yer alıyor.Erkek Yurdu Bölümde; 2 adet engelli odası, 300 kişilik 75 adet yatakhane, kat ofisleri, engelli asansörü, nöbetçi odaları, ütü ve çamaşır odaları, etüt odaları, 2 adet Mescit ve Şadırvan bulunuyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan 40 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik öğrenci yurdunun ihalesi yapıldı. İhaleyi, Bilgü-Ataberk İnş. Ltd. Şti. KDV hariç 8.900.000 TL. proje bedeli ile aldı. Yer tesliminin yapılmasına müteakip inşaata başlanacak. İmam Hatip Lisesi'nin yapımının 20 Temmuz 2014 tarihinde tamamlanması planlanıyor.” denildi.Bilindiği üzere okulun yapımına ilişkin protokol, 8 Kasım 2012 tarihinde Ankara'da Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri'nin de katıldığı törenle imzalanmıştı.