İMO Hatay Hizmet binası açılışı.

 İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Harp ''İMO gerek mesleki uygulamalarıyla gerek fiziki ve teknolojik altyapısıyla kurumsallaşma doğrultusunda hızla yol almakta'' dedi.
İMO Hatay Hizmet binası açılışı.
 Harp, İMO Hatay Şubesi Hizmet Binasının açılışında yaptığı konuşmada, odanın vizyon sahibi, geleceği gören, bugünün ihtiyacını tespit eden ve bunun gereğini yerine getiren yöneticilerin ve inşaat mühendislerinin omuzlarında yükseldiğini söyledi.
     Bugüne kadar oda merkeziyle birlikte 65 şube ve temsilciliğinin yeni hizmet binasına kavuştuğunu belirten Harp, ''Elbette yeni hizmet binalarının yapılmasının amacı meslektaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmektir. İMO gerek mesleki uygulamalarıyla gerek fiziki ve teknolojik alt yapısıyla kurumsallaşma doğrultusunda hızla yol almaktadır. Odamız meslektaşlarımıza ve vatandaşlarımıza daha sağlıklı ortamlarda hizmet verecek düzeye gelmiştir. 1954 yılında kurulan odamız bugün 26 şube, 127 temsilcilik, ve 85 bini aşkın üyeye sahiptir'' diye konuştu.
     Harp, ulaştıkları bu çalışma koşullarıyla ürettikleri hizmetlerin hem meslek adına hem de toplum adına giderek nitelik kazandığını ve büyümeye devam ettiğini, bu uğurda emek harcayan ve katkı sunan herkese teşekkür ettiğini söyledi.
     İMO Hatay Şube Başkanı Cihat Mazmanoğlu ise, binanın sadece hizmet değil aynı zamanda eğitim merkezi olduğunu kaydetti.
     Gelişmiş teknolojinin kullanıldığı binanın yalnızca inşaat mühendislerinin değil tüm Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı odaların, demokratik kuruluşların da ihtiyacını karşılayacağını ifade eden Mazmanoğlu, hizmet binasının pek çok sanat ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacağını dile getirdi.
     Hizmet binası içinde çalışma alanlarının dışında konferans salonu, 2 eğitim salonu ve giriş katında çok amaçlı salonun bulunduğunu belirten Mazmanoğlu, binanın yapımında katkıda bulunan ve destek çıkan tüm herkese teşekkür ettiğini kaydetti.
     Açılış konuşmalarının ardından binanın açılması için katkıda bulunan 31 kişiye teşekkür plaketi verildi.
     Açılışa Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Antakya Belediye Başkan Vakili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, birçok kurum müdürü ve oda üyeleri katıldı.