İMYO'DA CEVRE KONFERANSI

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, çevre temizliği ve doğal dengenin korunumu açısından naylon poşetler yerine file çanta veya bez torbası kullanılması gerektiğini söyledi.  
İMYO'DA CEVRE KONFERANSI
Prof. Dr. Kural, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Meslek Yüksekokulu'nda (İMYO) düzenlenen ''Daha Yaşanabilir Bir Dünya İçin El Ele'' adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı.
     Kural, İMYO Müdürü Prof. Dr. Ali Koç, Müdür Yardımcıları Dr. Oktay Söyler ve Mustafa Çoban, öğretim görevlileri ve öğrencilerin katıldığı konferansta, çevre temizliği, ünlüler ve modaya ilişkin görüşlerini anlattı.
     Pahalı mağazalardan hiç kıyafet almadığını belirten Kural, ''Hala rahmetli babamın kıyafetlerini giyiyorum. Annem herkesin yanından bu durumu söylememi istemiyor. Ama tüketimin bir parçası olmamalıyız. Anneler günü, babalar günü gibi günleri kabul etmiyorum. Bunların hepsi tüketimin parçasıdır'' dedi.
     Naylon torbaların bazı ülkelerde yasak olduğunu kaydeden Prof. Dr. Kural; ''Naylon poşet yerine file çantalar veya bez çantalar kullanmalıyız. Bitmiş pilleri, pil dönüşüm kutusuna atmalıyız. Çünkü pillerin doğaya büyük ölçüde zararları var. Sağlığınız için sakın kola ve sigara içmeyin'' diye konuştu.
     Konferans bitimi Okul Müdürü Prof. Dr. Ali Koç, Prof. Dr. Kural'a teşekkür etti ve günün anısına tablo hediye etti.  


İMYO'DA CEVRE KONFERANSI haberi 06 Kasım 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  133340 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle