İNSANLIK DRAMI SEFALET YOKLUK YALNIZLIK

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:14px">Hassa il&ccedil;esine bağlı Demrek ile Defne il&ccedil;esine bağlı Harbiye Mahallesinde yaşanan dram, y&uuml;rekleri burktu.</span>Hassa İl&ccedil;esi&rsquo;nin Demrek mahallesinde yaşayan ve 9 ay &ouml;nce evleri yıkılan 3 &Ccedil;ocuklu &Ccedil;oban Ailesi, kendilerine uzanacak bir yardım elini d&ouml;rt g&ouml;zle bekliyorlar.Son derece zor durumda olan aile yetkililerden ve hayırseverlerden uzanacak yardım elini d&ouml;rt g&ouml;zle yeklerken, zor durumda olduklarını dile getiren 41 yaşındaki Baba Mehmet &Ccedil;oban, evsiz oldukları i&ccedil;in bu kış kıyamette soğuktan adeta tir tir titrediklerine vurgu yaparak, &ldquo;50 yıl &ouml;nce yapılan baba mirası evimiz 9 ay &ouml;nce yıkıldı. Beş kişilik aile olarak &ccedil;aresiz durumdayız. Hassa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmama rağmen sonu&ccedil; alamadım. Soğuktan yatamıyoruz. Evimizin yapılmasını talep ediyorum&rdquo; feryadında bulundu.
İNSANLIK DRAMI SEFALET YOKLUK YALNIZLIK

Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi Hürriyet Caddesi 135. Sokaktaki harabe bir evde yaşayan 78 yaşındaki Ali Mersin ile 85 yaşındaki eşi Funda Mersin’in yaşantısını görenlerin adeta yürekleri burkuyor.Küf tutmuş duvarların, nem ve sobadan çıkan kömür kokularının eşlik ettikleri odada, komşuların yardımı ile çok eski tencerelerde sağlıksız bir ortamda yedikleri birkaç lokmayla geçinmeye çalışan Mersin çifti, çocuklarının hasta ve sakat olmalarından dolayı yıllardır yokluklar içerisinde yaşamaya çalıştıklarını, gelirleri olmadığı için faturalarını dahi ödeyemediklerini belirtirken, “Bize yardım eli uzanırsa, bari bu soğuk günlerde biraz vücudumuz ısınır, karnımız doyar. Yetkilerden ve hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyoruz” talebinde bulundular.Ali ve Funda Mersin çiftine yetkilerin ve hayırseverlerin 0 536 489 43 56 telefondan ulaşabilecekleri hatırlatıldı.Çoban ve Mersin ailelerinin komşuları, Suriyelere uzatılan yardım elinin aynı şekilde bu vatan topraklarında yaşayan yoksullara da uzatılmasını talep ederken, “Biz Suriyelileri bakmayın demiyoruz, ama bizim insanlarımızın da bulundukları ortamı görmezlikten gelinmemesini istiyoruz. Yetkilileri ve hayırseverleri, bu iki aileye yardım ellerinin uzatılmasını diliyoruz” ifadesinde bulundular.

İNSANLIK DRAMI SEFALET YOKLUK YALNIZLIK haberi 04 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle