İŞ ADAMI ANNESİNİN ADINA KONFERANS SALONU YAPTIRDI

-VALİ LEKESİZ "BU TÜR ÖRNEK DAVRANIŞLAR, BÜYÜKLERE SAYGI, HÜRMET VEFA GİBİ DEĞERLERİMİZİ GENÇ KUŞAKLARA AKTARMAMIZ İÇİN FIRSAT OLMAKTADIR''
İŞ ADAMI ANNESİNİN ADINA KONFERANS SALONU YAPTIRDI
- Dörtyol ilçesi Payas beldesinde hayırsever iş adamı Halil Şahin Tarafından yaptırılan ''Kamile Şahin Konferans salonu'' törenle hizmete açıldı.
     Payas beldesi Kara Camii mahallesinde daha önce babası Selim Şahin adına İlköğretim Okulu yaptıran İş adamı Halil Şahin bu kez Annesi adına Okul bahçesine konferans salonu yaptırdı.
     Törende konuşan Dörtyol Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ''Okul Öncesi Eğitim, Anakız Okuldayız Projeleri İlimizde eğitim çıtasını yükseltmiş, bunun yükselmesiyle birliktede hayırsever yardımlarımızın eğitime yaptıkları yardımlar daha da artırıştır'' dedi
     Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç da Hatay'da hayırseverlerin 398 derslik yaptırdıklarını bundan da büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
     Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz Konferans salonunun açılışında yaptığı konuşmada, Hayır sever İş adımına duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederek şöyle devam etti:
     ''Bu tür örnek davranışlar büyüklere saygı, hürmet, vefa gibi değerlerimizi genç kuşaklara aktarmamız için bir fırsattır. Değerli işadamımız, babası'nın adına yaptırdığı Merhum Selim Şahin İlköğretim okulumuzun bahçesinde bulunan arsa üzerine annesinin adına da konferans salonu yaptırarak büyüklerinin adlarını yaşatırken, bu okuldan eğitim görecek olan her bir öğrencimiz ülkeye en iyi şekilde hizmet edecek ve bu büyüklerimize dua edeceklerdir.''
     İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı da olan İş adamı Halil Şahin de konferans salonu yaptırarak anne ve babasına olan vefa borcunu ödediğini ve bundan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, imkânlar ölçüsünde kente hizmet etmeye devam edeceğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından, Halil Şahin tarafından yaptırılan. 463 metrekare alanda 200 kişilik olarak yapılan 'Kamile Şahin Konferans Salonu'nun açılışı, Vali Celalettin Lekesiz, Dörtyol Kaymakamı H.hasan Özyiğit, ve İş Adamı Halil Şahin Belediye başkanı Bekir Altan, tarafından gerçekleştirildi.
     Vali Lekesiz İş adamı Halil şahine Eğitime katkılarından dolayı bir de plaket sundu.
     Açılışa Hatay İl Jandarma Alay komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.