İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği'nden Lekesiz e ziyaret

ValiLekesiz,  Hatay İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı Nevide Kimyon ile yönetim kurulu üyeleri Zekiye Yiğitbaşı, Resmiye Çolakoğlu ve Yasemin Şakar’ı makamında kabul etti.
İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği'nden Lekesiz e ziyaret
Kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek dernek hakkında bilgi veren Başkan Nevide Kimyon, merkezi İstanbul’da bulunan derneğin Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Başkan Kimyon, kadınlara sağlık ve hukuki yönden bilgi aktarımını kolaylaştırmak amacını güden ‘Bilinçli Kadın, Bilinçli Nesil’ projesi başta olmak üzere derneğin diğer projeleri hakkında bilgi verdi.  
 Vali Lekesiz de, kadının bireysel ve toplumsal hayatta oynadığı role vurgu yaparak, ‘Kadının bireysel ve toplumsal hayatta gerçekten kilit bir rolü var. Yapılan bilimsel çalışmalar, çocuğun ailede anneyi rol model seçtiğini ve en çok şeyi anneden öğrendiğini gösteriyor. Bundan dolayıdır ki, kadınlarımız ne kadar iyi yetişirse, toplumun geleceği de o kadar iyi olur. Bu, sosyal hayat için de, ekonomik ve kültürel hayat için de geçerlidir.’diye konuştu. 
Tarih boyunca kadının ikinci planda olup olmadığı konusunun tartışıldığını da dile getiren Lekesiz, ‘Önemli olan kadını ve erkeği ile ülkemizi ve ilimizi daha güzele ve daha iyiye götüreceğimiz konusunda bir toplumsal mutabakatın oluşmasıdır. Bu mutabakatın oluştuğunu görüyoruz. Sizin gibi sivil toplum örgütlerinin yapacakları hizmetler ve üretecekleri projeler, kadınların hayatın her alanında yer almasına ilişkin sürecin hızlanmasına katkıda bulunacaktır. Sizlere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.’ şeklinde konuştu.