İSDEMİR ÇALIŞAN VE EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI ÖZARSLAN:

İSDEMİR ÇALIŞAN VE EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI ÖZARSLAN: -''EMEKLİ OLAN İŞÇİLERE AİT YÜZDE 11'LİK HİSSE GERÇEK DEĞERİYLE GECİKMEDEN ÖDENMELİ''
İSDEMİR ÇALIŞAN VE EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI ÖZARSLAN:
İSDEMİR Çalışan ve Emekliler Derneği (İSÇEİD) Başkanı Bayram Özarslan, İSDEMİR'in emekli işçilere ait olan yüzde 11'lik hissesinin gerçek değeriyle gecikmeden hak sahiplerine dağıtılmasını istedi.
     Özarslan, Dörtyol ilçesinde bulunan Atatürk Parkı'nda yaptığı toplantıda, emeklilerin yüzde 11'lik hissesinin gasp edilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
     Emekli işçilerin haklarının 8 yıldan bu yana ödenmediğini iddia eden Özarslan, ''Emekli olan işçilere ait yüzde 11'lik hisse gerçek değeriyle gecikmeden ödenmeli. 2001 tarihinde 6 bin 701 olan hak sahibi sayısı her geçen gün daha da artıyor. Hak sahiplerinin mağduriyetinin bir an önce giderilmesini istiyoruz'' diye konuştu.
     Özarslan, işçilerin haklarını alabilmesi için mücadelelerini sürdüreceklerini, bu kapsamda önümüzdeki günlerde Osmaniye ile Hatay'ın Erzin ilçelerinde de işçilerle toplantılar yapacaklarını kaydetti.