İSDEMİR'DE ANLAŞMAYA DOĞRU

Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, İSDEMİR çalışanının toplu iş sözleşmesi görüşmesinde işverenin teklifini kabul ettiğini söyledi.
İSDEMİR'DE ANLAŞMAYA DOĞRU
Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve İskenderun Şube Başkanı Cengiz Gül, görüşme sonrasında fabrika sahasında bekleyen işçilerle bir araya geldi.
     Gül, İSDEMİR işverenin ücretlerde ilk 6 ay için yüzde 25 ve iki yıl süreli toplu sözleşme ile toplamda yüzde 40 oranında artış önerdiğini belirtti.
 
 

     İşçilerin, işverenin teklifinin kabul edilmesini istemeleri üzerine Gül, ''Sendika olarak her zaman işçinin yanında olduk. İşverenin teklifini de kendilerine sormadan kabul etmedik'' dedi.
     Gül, Ankara'da işverenle bir araya gelerek son yılların en iyi sözleşmesini imzalayacaklarını ifade ederek, 1 Ocak 2011 tarihinden geçerli sözleşmeden 6 bine yakın çalışanın yararlanacağını bildirdi.
İSDEMİR'DE ANLAŞMAYA DOĞRU haberi 02 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  78525 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle