İsdemir’de Mutlu Son

İsdemir payları 28 Mart'tan itibaren Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda işlem görmeye başlayacak.
İsdemir’de Mutlu Son
İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.'nin payları 28 Mart tarihinden itibaren "ISDMR" işlem kodu ile Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda (PÖİP) işlem görmeye başlayacak.Borsa İstanbul'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:Halka açık şirket statüsünde olup payları Borsada işlem görmeyen İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.'nin (Şirket) 2.900.000.000 TL nominal değerli sermayesini temsil eden paylarının Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda (PÖİP) işlem görmesi için hazırlanan izahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış ve izahname ile Şirketin ortaklarına ait toplam sermayesinin %4,78'ini temsil eden 138.644.889,52 TL'lik payın kaydileştirildiği bilgisi KAP'ta 24/03/2016 tarihinde duyurulmuştur.Bu çerçevede, Şirketin Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kaydileştirilen payları 28/03/2016 tarihinden itibaren "ISDMR" işlem kodu ile PÖİP'te işlem görmeye başlayacaktır.
Diğer taraftan, PÖİP'te işlem görecek Şirket payları (ISDMR) Borsamızın "Pay Piyasası İşleyişine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları" ve "Piyasa Öncesi İşlem Platformu İşleyiş Uygulama Usul ve Esasları" düzenlemelerimizde yer alan, aşağıda belirtilen işlem esasları ile işlem görecektir: 
* Platformda "tek fiyat yöntemi" uygulanır ve bir gün içerisinde 5 kez fiyat belirlenir. İşlemler Pay Piyasası pazarlarında uygulanan seans saatleri içerisinde gerçekleşir.
* Platformda işlemlerin başlayacağı ilk gün, Şirket payları serbest marj ile işlem görmeye başlar, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanır. İlk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans, baz fiyat ve fiyat değişim sınırları tespit edilir. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı %20'dir.
* Paylar, brüt takas uygulamasına tâbîdir ve ayrıca ABCD gruplamasında D Grubuna dahildir.
* Paylar açığa satışa ve kredili menkul kıymet işlemlerine konu edilmezler.
Şirketin PÖİP'te işlem görmesine ilişkin izahname, esas sözleşme ve diğer bilgiler Kamuyu Aydınlatma Platformunun www.kap.gov.tr internet adresinde yayımlanmaktadır.

 
İsdemir’de Mutlu Son haberi 25 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay İskenderun muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1325 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle