İskenderun da Fransızlardan kalma su şebekesi değişiyor.

 İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, ilçede Fransızlardan kalma su şebekesinin değiştirilmesi için çalışma başlatıldığını belirtti.
İskenderun da Fransızlardan kalma su şebekesi değişiyor.

 Civelek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski su şebekesi nedeni ile ilçede yüzde 70 su kaybı yaşandığını vurgulayarak, aylık 300 dolayında su patlağı tamiratı yaptıklarını söyledi.
     Eski dönemden kaldığı için su şebekesinin özelliğini kaybettiğini anlatan Civelek, ''Fransızlardan kalma su şebekesi değişiyor. Bununla ilgili gerekli çalışmalar tamamlandı. Yakın bir tarihte ilk kazma vurulacak'' dedi.
     Civelek, kentin su şebekesi değişince Aslantaş Barajı'ndan getirilen suyun şebekeye bağlanacağını bildirerek, İskenderun halkının musluktan su içecek duruma geleceğini ifade etti.
     Su ve Kanal İşleri Müdürü Garip Sönmez de ''Pınarbaşı köprüsü üzerinde bulunan, bundan yaklaşık 50 yıl önce döşenmiş olan ve İskenderun şehir merkezine su veren ana boru üstündeki hat vanasının dili düştüğü için Cumhuriyet, Barbaros, Pirireis ve şehir merkezinin diğer mahallelerinde su kesintisi yaşandı. Arızalı vana sökülerek, arıza giderildi. İçme suyu şebekemiz döşendiğinde yaşanan bu sorunların hiç biri kalmayacak'' dedi.