İSKENDERUN KAYMAKAMI SU'DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, ilçede bulunan ilköğretim ve lise okulları idarecileri ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. 
İSKENDERUN KAYMAKAMI SU'DAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Su, İskenderun Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen toplantıya, ilçede bulunan okulların genel durumları ile ilçede yürütülen ''Okul Öncesi Zorunlu Eğitim'', ''Ana-Kız Okuldayız'', ''Türkiye Okuyor'' ve ''Bu Benim Eserim'' projeleri hakkında bilgiler aldı.
     Su, burada yaptığı konuşmada, okul idarecilerinin, her gün okulu kontrol ederek, kullanım alanlarının temizlik ve hijyene uygunluğu bakımından incelemesi gerektiğini söyledi.
     İdarecilerin öğrencilerinin velisi ile diyalog halinde olması konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiğini anlatan Su, ''Her öğrencimizin okula devamsızlığı yakından takip edilmeli ve devamsızlık yapan öğrencinin velisi, sınıf öğretmeni tarafından aranarak bilgilendirilmelidir. Bu takibin yapılması çocuklarımızın can güvenliğinin sağlanması açısından da önem taşımaktadır'' dedi.
     Toplantıya ilçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Bereketoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Düzen ile okul idarecileri katıldı.