İSKENDERUN LİMANI DEV YOLCU GEMİSİNİ AĞIRLIYOR

İSKENDERUN LİMANI DEV YOLCU GEMİSİNİ AĞIRLIYOR -BAHAMA BANDIRALI GEMİ, 800'Ü PERSONEL 2 BİN 500 YOLCUYLA LİMANA DEMİR ATTI
İSKENDERUN LİMANI DEV YOLCU GEMİSİNİ AĞIRLIYOR
Bahama bandıralı, Holland America Line şirketine ait 84 bin 800 grostonluk ''Westerdam'' adlı dev yolcu gemisi, 800'ü personel, 2 bin 500 yolcusuyla Hatay'ın İskenderun ilçesi limanına demir attı.
     Sea Song Tour şirketi organizasyonu ile Mısır, İsrail ve Türkiye'yi kapsayan 12 günlük gezi için Pire'den yola çıkan geminin, Türkiye'de, İstanbul, Antalya, İskenderun ve Kuşadası'nı ziyaret programına aldığı bildirildi.
     İskenderun Limanı'na demir atan 84 bin 800 grostonluk, 13 katlı geminin yolcuları, minibüslerle Liman B kapısından çıkış yaparak, İskenderun ve Hatay'ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Çoğunluğunu 50 yaş ve üzeri turistlerin oluşturduğu geminin yolcularının bir bölümü yürüyerek, bir bölümü de bisikletle limanda gezinti yaptı.
     Gemi kaptanı Pieter Jan Van Maurik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolcularının İstanbul ve Antalya'yı beğendiğini, Türk limanlarını ve kentlerini gezmekten mutlu olduklarını söyledi.
     Yolculuğun Pire'den başladığını, üç ülkeyi gezdikten sonra yine Pire'de sona ereceğini belirten Maurik, ''İskenderun'dan İsrail'in Hayfa limanına gideceğiz. Gemide 800'ü personel, bin 700'ü yolcu olmak üzere 2 bin 500 kişi var. Yüzme havuzu, lokanta, spor salonları ve bütün ülkelere özel yemeklerin yapıldığı mutfağın yer aldığı gemide, Amerika, Kanada, Avrupa ülkeleri ve Avustralya başta olmak üzere 10 farklı ülkenin vatandaşları bulunuyor'' dedi.
     Kaptan Maurik, 12 günlük yolculuğun bedelinin ise kişi başı 3 bin ile 12 bin dolar arasında değiştiğini kaydetti