İskenderun Şehidine Ağlıyor

Bitlis-Diyarbakır karayolundaki polis kontrol noktasına düzenlenen saldırıya müdahale için giden zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan 3 özel harekât polisinden Mustafa Arslan’ın İskenderun’daki baba ocağına ateş düştü. 

İskenderun Şehidine Ağlıyor

Önce Özel Harekâtta göreve başladığı, işçi emeklisi baba, ev hanımı annenin biri kız üç çocuğunun en büyüğü olduğu öğrenildi. Acı haber aileye gece saatlerinde ulaştı ve Baba ile şehidin kız kardeşiyle birlikte sabahın erken saatlerinde Bitlis’e gitti. Bu arada İskenderun Belediyesi Zabıta ve Temizlik işleri ekipleri de Şehidin baba ocağı İsmet İnönü Mahallesi 745 Sokaktaki evlerinin önünde düzenleme yaptı, taziye çadırı kurdu. Bu arada Şehidin baba ocağının bulunduğu binaya dev bir Türk Bayrağı, komşuları da evlerinin balkonlarına bayrak astılar.Baba ve kızı, Bitlis’te yapılacak törenin ardından cenazeyi teslim alıp kente getirmeye giderken, evde anne en küçük oğlu kaldı. Şehit yakınları, komşuları, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro ekipleri, Özel Harekât timleri şehit evinde ailenin yanında yer aldı.

      Aile yakınlarından Ahmet Tarhan, şehidin babası Mehmet Arslan’ın serbest işçi olarak çalışıp, emekli olduğunu anlatarak “Şehit olan büyük oğlu Mustafa Arslan üniversite sınav ile aynı anda polisliği de kazandı. Varlıklı bir aile olmadıkları, aileye maddi yük olmamak için üniversite yerine, kısa yoldan meslek sahibi olup ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla polisliği seçti. Henüz 23 yaşında, bir yıllık Özel Hareket polisiydi” dedi.Şehidin cenazesi Bitlis’teki törenin ardından İskenderun’a öğleden sonra getirilmesi bekleniyor. Şehit Cenazesi ise Kaptan Mehmet Paşa camiinde ikindi namazı sonrasında kılınacağı öğrenildi.  

İskenderun Şehidine Ağlıyor haberi 27 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  46755 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle