İSKENDERUN'A HUKUK FAKÜLTESİ

MKÜ'ye bağlı İskenderun Hukuk Fakültesi inşaatı protokolü İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda  gerçekleşti. 
İSKENDERUN'A HUKUK FAKÜLTESİ
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen protokol törenine üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Şahin, İskenderun Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Farabi Cihan Bozcuk, hayırsever iş adamları Nuri Üysen, Sami Yıldız, üniversitemiz öğretim elemanları ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Törende İskenderun'da kurulacak olan Hukuk Fakültesiyle ilgili protokolü imzalayacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Halil Şahin, “kurulacak olan bu fakülte diğer fakültelerimiz gibi İskenderun'un ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer tüm konularda mozaiğini değiştirecek. Ticaret Odamız ve Deniz Ticaret Odamızla birlikte iş adamlarımız Nuri Üysen, Süleyman Çelik ve Sami Yıldız'ın katkılarıyla 
2 milyon lira hayırsever katkısı ve Rektörümüzün gayretleriyle Devlet Planlama Teşkilatı'ndan çıkacak olan kaynakla İskenderun'a bir Hukuk Fakültesi kazandırmak için bir arada bulunuyoruz. Bunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Üniversitemizin İskenderun'daki gelişiminin son altı yıl içerisinde olabildiğince hızlandığını belirten Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de, daha öncesinde iki meslek yüksekokulunun İskenderun'da faaliyet gösterdiğini ancak daha önce Antakya'ya 
taşınmış olan Su Ürünleri ve Mühendislik Fakültesi'nin geri getirilmesiyle birlikte İskenderun'da büyük ve yeni bir kampusun inşasına başlandığını söyledi.
İSKENDERUN'A HUKUK FAKÜLTESİ haberi 24 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  156130 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle