İSKENDERUN'DA ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

İskenderun ilçesinde Atalar Koleji tarafından, ''Geleneksel Atatürk Fotoğrafları Sergisi'' açıldı. 
İSKENDERUN'DA ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ
Halk Eğitim Merkezi'nde açılan serginin kurdelesini, Kaymakam Ali İhsan Su ve Milli Eğitim Müdürü Hayrittin Bereketoğlu birlikte kesti. Sergiyi gezerek okul öğretmeni ve sergi sorumlusu Öznur Kocaman'dan bilgi alan Su, sergi defterine de 10 Kasım etkinlikleri kapsamında açılan sergiye emek verenlere teşekkür etti ve ''Bu sergide Atatürk'ün çok değişik fotoğraflarını da görme imkanı bulduk'' ifadesine yer verdi.
     Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, ''Mustafa Kemal fikirleriyle bir dehadır. O dönemin tüm liderleri bugün kaybolmuş ama Mustafa Kemal, o dönemin fikirleriyle de ayakta kalan tek lideridir. Bizler o nedenle çok şanslıyız'' dedi. Atatürk'ün her yönüyle dünyaya örnek olduğunu belirten Civelek, ''Bugün bile giysilerine bakıldığında, sanki moda dergilerinden çıkmış gibi duruyor'' şeklinde konuştu.
     Okulun öğretmeni ve sergi sorumlusu Öznur Kocaman, Atatürk'ü farklı yönleriyle tanıtan 350'ye yakın fotoğrafıyla halkla beşinci kez buluşturduklarını belirtip, ''Sergimizi geçmiş yıllara göre daha da zenginleştirilerek bu yıl birkez daha halkla buluşturuyoruz'' dedi.
     Serginin bir gün açık kalacağı belirtildi.