İskenderun'da Cumhuriyet bayramı kutlamasına engelleme

 İskenderun ilçesinde yapılmak istenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması polis engeliyle karşılaştı.
İskenderun'da Cumhuriyet bayramı kutlamasına engelleme
 CHP İskenderun İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü'nde gergin anlar yaşandı. Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı yürüyüşte partililer, polis barikatını aşıp, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Polisler de çelengi anıttan çıkartıp götürdü. Bu arada çıkan Arbedede 4 kişi gözaltına alındı.
Namık Kemal Caddesi'ndeki CHP İskenderun İlçe Başkanlığı önünde bir araya gelen Hatay Milletvekili Mehmet Ali Edipoğlu, Hasan Akgöl, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek ve partililer, Atatürk anıtına kadar ellerinde bayraklarla yürüdü. 

Yaklaşık 2000 kişilik kortej, Atatürk Anıtı'na yaklaştığında polis barikatıyla karşılaştı. Cumhuriyet Bayramı kutlamak isteyen CHP'lier, görevli polislere "Bizi hangi yasaya, hangi maddeye göre engelliyorsunuz? diye sordu.
Biz çelengi ulu önderimizin anıtına sunacağız, kimse bizi durduramaz” diyen kutlamacılar daha sonra anıttan ayrılmak isterken polis bu kez çelengi anıttan çıkarınca olaylar çıktı.
CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Edipoğlu ile Hasan Akgöl de ölümleri pahasına çelengi Atatürk Anıtı'na bırakacaklarını söyledi. Bu sırada grup içinden bir kadın baygınlık geçirdi. 
Bu arada bazı Gençler ve polisler arasında arbede yaşandı. 
Olayda 4 kişi gözaltına alındı.