İSKENDERUN'DA DENETİMLİ SERBESTLİK TOPLANTISI

MAĞDURA ULAŞMA KONUSUNDA MUHTARLARDAN DESTEK İSTEĞİ
İSKENDERUN'DA DENETİMLİ SERBESTLİK TOPLANTISI
İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, sosyal ve psikolojik sorunlarının çözümü için olayların mağdurlarına ulaşmak istediklerini, bu konuda da sivil toplum örgütleriyle muhtarlardan destek beklediklerini bildirdi.
     İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu'nun, ''mağdur projesi'' konulu, Eylül toplantısı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) konferans salonunda yapıldı. Kurul, toplantıya katılan, muhtarlar ile sivil toplum örgütlerinden, olay mağdurlarına ulaşılmasında yardım isteğinde bulundu.
     Kurul başkanı Mustafa Ercan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ''denetimli serbestlik sistemi'' uygulamasında cezanın infazında hapis veya para cezasına alternatif çalışmalar yaptıklarını belirtti.
     Kurulun mağdurlara yönelik çalışmaları hakkında da bilgi veren Ercan, bu konudaki sıkıntılarına dikkati çekerek, şunları söyledi:
     ''Kurulun çalışmaları arasında yer alan, ancak ulaşmakta zorluk çekilen bölüm ise mağdurlardır. Mağdurlar, mağduriyetini gizlemekte ve yardım isteme konusunda tereddüt etmektedir. Mağdurlara ulaşılması ve sorunlarının çözümü için muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz.''
     İskenderun Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürü Ömer Taşçı da çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uzmanlar Serkan Akyuva ile Seda Alkaç ise proje kapsamındaki çalışmaları slaytlı gösterimle sundu.