İSKENDERUN'DA DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI

Hatay'ın İskenderun ilçesinde temeli 1994 yılında atılan 256 yataklı Devlet Hastanesi tamamlanmasının ardından düzenlenen törenle hizmete açıldı.
İSKENDERUN'DA DEVLET HASTANESİ HİZMETE AÇILDI
  Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, açılışta yaptığı konuşmada, Numune Mahallesi'nde yaptırılan hastanenin açılış töreninde, son yıllarda Hatay'da sağlık alanında önemli adımlar atıldığını kaydetti.
     Lekesiz, hastanenin son derce modern bir şekilde dizayn edildiğini belirterek, ''Halkımız hizmetin en güzelini hak ediyor. Allah gerek etmesin ama yokluğunu da vermesin hastanemizin. Yeni yapılan hastane bölgenin her türlü sağlık ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandı'' dedi.
 

     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ise hastanenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek ''Türkiye sağlık alanında devrim niteliğinde değişimler yaşıyor. Hastaneye gelemeyen düşkün vatandaşlarımız evlerinde tedavi ediliyor. Eskiden hayal olan ambulans uçaklar şimdi Türkiye'nin bir ucundan bir ucuna hasta taşıyor'' diye konuştu.
     Hatay İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez ise kapalı alanı 49 bin metrekare olan hastanede 10 ameliyathane ile 12 yoğun bakım ünitesinin bulunduğunu ifade etti.