İskenderun'da engellilere motorlu araç desteği

 İskenderun'da, hayırsever bir işadamı tarafından 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Payas Engelliler Rehabilitasyon ve Spor Kulübüne motorlu araç ve tekerlekli sandalye desteğinde bulunuldu
İskenderun'da engellilere motorlu araç desteği
  Kulüp Başkanı Ersin Karakuş, hizmet binalarının önünde düzenlenen törende, kendilerine destek veren işadamı Sabit Eren'e teşekkür etti.
     Karakuş, 3 Aralık tarihin kendileri için bir kutlama günü olmadığını belirterek, bugünün sorunlarını gündeme getirme günü olduğunu ifade etti.
     Toplumun birer parçası olup sosyal faaliyetlerle iç içe olmak istediklerini bildiren Karakuş, ''Bu bizlerin en doğal hakkı. Toplumda engellilere saygı göstermek, engellileri de toplumun birer ferdi saymak, onları kabul edip dışlamamak ve yaşamlarını kolaylaştıracak tedbirlerin alınması gerekir'' dedi.

     Erenler Demir Çelik Fabrikası Sahibi Sabit Eren ise sadece bir gün değil engellilerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
     Eren, daha sonra 5 engelli motosikleti ve 10 adet tekerli sandalyeyi Karakuş'a teslim etti.
     Karakuş da desteği nedeniyle Eren'e plaket takdim etti.
     Törene 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli Albay Ali Mücahit Sırmacı, Payas Belediyesi Başkan Vekili Vahit Sağıltıcı, Dörtyol Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, engellilerin aileleri ve işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.