İskenderun'da fırtına hayatı felç etti.

 Hatay'ın İskenderun ilçesinde fırtına nedeniyle bir ev ve dershanenin çatısı uçtu, caddelerdeki ağaçlar devrildi.
İskenderun'da fırtına hayatı felç etti.
  Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, İskenderun'da Amanos Dağları'ndan keşişleme esen fırtınanın hızı, zaman zaman saatte 91 kilometreye kadar çıktı.
     Fırtına nedeniyle Muradiye Mahallesi'nde bir evin alüminyum çatısı uçtu. Çatı başka bir evin çatısına çarparak güneş enerjisi panelini parçalandı. Olayda, evin tavanından kopan büyük bir parça yatak odasında bulunan boş beşiğin içerisine düştü.
     Ev sahibi Ahmet Reyhandalı, şans eseri evden 15 dakika önce ayrıldıklarını ifade ederek, 'Şiddetli bir fırtına esiyordu. Ben ve eşim 2 yaşındaki çocuğumuzu beşikten alarak bir ziyaret için evden ayrıldık. Kısa süre sonra komşularımız bizi arayarak evimizin üzerine yan evin çatısının düştüğünü söyledi'' dedi.
     İskenderun'da iki gündür zaman zaman etkili olan fırtınadan dolayı elektrik telleri koptu, ağaçlar devrildi ve balıkçılar denize açılamadı. Ulu Cami Caddesi'nde bir dershanenin alüminyum çatısı da büyük bir gürültüyle caddeye düştü. Olayda şans eseri yaralanan olmadı. 
          Beklenen kuvvetli yağışın ve rüzgarın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşların, denizcilerin, balıkçıların, seracıların ve tüm ilgililerin tedbir alması gerektiği kaydedildi.