İskenderun'da konferans ve şiir dinletisi

 İskenderun'da İlkbahar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından ''Ehlibeyt Sevgisi''adlı konferans ve şiir dinletisi düzenledi.
İskenderun'da konferans ve şiir dinletisi
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Mustafa Kemal Üniversitesi Mustafa Yazıcı Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta, bir ve beraber olmanın önemine değinerek, herkese önce insan olduğu için saygı duymak gerektiğini söyledi.
     Belediye Başkanı Yusuf Civelek de İskenderun'da yıllardır barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşadıklarını belirterek, ''Bizler hizmet ederken kimseyi ayırmıyoruz. Herkese ve her kesime eşit hizmet götürüyoruz. Çünkü insan en değerli varlık. Halka hizmet hakka hizmettir'' dedi.

     Dernek Başkanı Mahmut Tümkaya ise, dernek olarak Muharrem ayı dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi.
     ''İskenderun'da böylesi bir ortamın oluşması hoş görü adına çok önemli. Bizler yıllardır İskenderun'da Türkü, Kürdü, Alevi'si, Sünni'si, Hristiyan'ı, Müslüman'ı olarak huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. Aramıza nifak tohumları atmak isteyenlere karşı bir olmalıyız.''
     İlahiyatçı yazar Rüstem Çetinkaya da ''Ehlibeyt Sevgisi'' adlı konferans verdi.
     Yapılan konuşmaların ardından Dursun Ali Erzincanlı şiir dinletisi sundu.