İSKENDERUN'DA LOJİSTİK ZİRVESİ 2011 TOPLANTISI YAPILDI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Pirinçlik Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ''Lojistik Zirvesi 2011'' konulu toplantı düzenlendi.
İSKENDERUN'DA LOJİSTİK ZİRVESİ 2011 TOPLANTISI YAPILDI
  Hatay Vali Yardımcısı Akgün Corav, Yazıcı Devlet Konservatuarı Konferans Salonundaki konuşmasında, ülkelerin gelişmişlik seviyelerine göre lojistik çalışmalarının doğru orantılı olduğunu, ülkemizde de son yıllarda bu alanda atılımlar yapıldığını belirtti.
     Corav, bu doğrultuda lojistik master planı hazırladıklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda İskenderun'a lojistik köy kurulmasının planlandığını söyledi.
     MKÜ Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder ise yaptığı konuşmada, İskenderun Körfezi'nin bulunduğu konum itibarı ile stratejik öneme sahip olduğunu belirterek,''Deniz ticareti üzerindeki etkileri nedeni ile körfez lojistik olarak düşünüldüğünde ülkemizin dış dünyaya açılan kapılarından ve nefes aldığı noktalardan biri olma yolundadır'' dedi.
     Yapılan konuşmaların ardından firma yöneticileri sektör hakkında üniversite öğrencilerine slayt sunumları eşliğinde sektörel bilgiler verdi.