İSKENDERUN'DA OTOMOTİV YATIRIMI HEYECANI

- Renault-Nissan Dünya Başkanı Carlos Ghosn'un, yatırım için Temmuz ayında Hatay'ın İskenderun ilçesine gelip Oyak Grubu'nun Nissan yatırım için önerdiği arazileri inceleyeceği haberleri kentteki işadamları arasında heyecan yarattı.
İSKENDERUN'DA OTOMOTİV YATIRIMI HEYECANI
  İskenderun Genç İşadamları Derneği (İSGİAD) Başkanı Gökhan Gökten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nissan'ın Türkiye'de büyümek için İskenderun'da yer bakacak olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.
     Böylesine büyük bir yatırımın İskenderun'a yapılacak olmasının gurur verici olduğunu belirten Gökten, yörelerinin son yıllarda sanayi yatırımları açısından bir hayli hareketlendiğini ve otomotiv sektöründe 2. Gebze olma yolunda ilerlediğini bildirdi.
     Nissan'a yatırım için her türlü kolaylığın sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Gökten, ''Bu yatırımın İskenderun'a yapılması halinde otomotiv sektöründeki diğer yatırımcıların da bölgemize geleceğine inanıyoruz. Nissan'ın yapacağı yatırımının başlangıç olmasını istiyoruz'' dedi.
     Gökten, böylesine büyük bir yatırımı kaçırmak istemediklerini ve temmuz ayında İskenderun'a gelecek Renault-Nissan Dünya Başkanı Ghosn'u en iyi şekilde karşılayıp ağırlayacaklarını kaydetti.
     Körfez Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) Başkanı Tamer Eker ise, yabancı yatırımcıların İskenderun'a gelmesinin bölge için avantaj olduğunu bildirdi.
     ''Yabancı yatırım, ekonomiye ve istihdama katkı demek'' diyen Eker, ''Yöreye gelecek otomotiv yatırımı beraberinde sektördeki diğer yatırımcıları da İskenderun'a çekecektir. Umarım bu ilk adım olur'' şeklinde konuştu.
     Eker, yabancı yatırımcının önceliğinin gittikleri ülkede istikrarın olup olmadığına dikkat ettiğini, bu nedenle istikrarın sürmesi için toplum olarak üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğini vurguladı.