İSKENDERUN'DA SERVİS ŞOFÖRLERİNE UYARI

 İskenderun Şoförler Odası Başkanı Erol Akın, 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci taşıyacak servis şoförlerini uyardı.
İSKENDERUN'DA SERVİS ŞOFÖRLERİNE UYARI

İskenderun Şoförler Odasında yapılan bilgilendirme toplantısında, servis şoförlerinin uyması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirler ele alındı.
     Akın, yaptığı açıklamada, yeni öğretim yılında öğrenci taşıyacak servis şoförlerinin, yaya ve yolcuların can güvenliğini korumalarını, trafik kurallarına ve hız limitlerine uymalarını isteyerek şunları söyledi:
     ''Servis şoförlerimiz, öğrencilerin ve yayaların can güvenliği ve sağlığını tehdit edecek uygulamalardan uzak durmalı. Servis şoförlerimiz öğrencileri indirip, bindirdiği zaman çok dikkatli olması lazım. Trafik güvenliğini ve trafiğin akışını engellemeyecek şekilde öğrencilerin indirilip bindirilmesi konusuna dikkat edilmeli. 

     Ailelerimizin göz bebeği geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı evlerinden okullarına, okullarından da evlerine taşımak gibi çok önemli hizmet üstlenmiş durumdasınız. Bizlere emanet edilen çocuklarımızı güven içinde taşınması sizlerin ilgi, şefkat ve merhametine bağlıdır. Geçmişte öğrenci servis araç sürücüleri ile ilgili yaşanan olumsuzlukların yeni dönemde yaşanmaması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor.''
     Yapılan konuşmanın ardından servis şoförleri yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları Akın'a bildirdiler.