İSKENDERUN'DA SPOR SALONU AÇILIŞI

İskenderun'da Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan 1500 kişilik Spor Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
İSKENDERUN'DA SPOR SALONU AÇILIŞI

  Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, spor salonunun yapılmasında emeği geçenleri kutladı.
     Lekesiz, il genelinde birçok spora ve sporcuya destek olduklarını belirterek, ''Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yaptırılan bir spor tesisini daha açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hatay'ın sporda da öncü bir kent olması için yatırımlar sürdürülüyor. Bu spor salonu İskenderun'da yapıldı ama tüm bölgeye hitap edecek'' dedi.
     Eski Adalet Eski Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ise İskenderun'un en önemli ihtiyaçlarından biri olan spor salonunu açmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ''Bu güzel ülkenin gençlerine sahip çıkmak, onları sahipsiz bırakmadan ailesine, ülkesine faydalı bireyler olarak yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu tesis de buna en iyi örneklerden biri'' diye konuştu.
 
 
     Yapılan konuşmaların ardından spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.
     Açılış sonrasında farklı spor dallarında eğitim gören sporcular çeşitli gösteriler sundular.
     Adalet Eski Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Ergin'de bir süre masa tenisi sporcuları ile masa tenisi oynadı.
     Düzenlenen törene AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.