İskenderun'daki Esnaf elektrik kesintilerinden şikayetçi

İskenderun'daki esnafın elektrik kesintilerinde şikayetçi olduğu bildirildi. 
     
İskenderun'daki Esnaf elektrik kesintilerinden şikayetçi
   İskenderun'da 10 yıldır esnaflık yapan Berber Mert Kaya, sürekli elektrik kesintisi olmasının dükkanında işlerini olumsuz etkilediğini belirterek, birkaç gündür sürekli elektrik kesintisi olmasından dolayı siftah yapamadan evine gittiğini söyledi.
     Esnaf Hasan Bilir ise kesintilerin yetkililer tarafından sürekli geçiştirildiğini savunarak, ''Elektrik kesintileri bizi bunalttı. İş yapamaz hale geldik. Bu çağda bu kesintiler çok ayıp'' dedi.
     İskenderun'da 20 yıldır Züccaciye işiyle uğraşan Nihal Karasu da esnafların sıkıntıda olduğunu belirterek, ''Mum ışığında çalışmak zorunda kalıyoruz. Bu duruma bir anlam vermek mümkün değil'' dişe konuşurken, 7 yıldır dönercilik yapan Ali Karasu da kesintilerin cihazlara büyük zarar verdiğini belirterek, ''Ani kesintiler, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve diğer aletlere çok büyük zarar veriyor. Elektrik kesintilerinin artık son bulmasını istiyoruz. İskenderun gibi bir ilçede böyle kesintiler olmamalı'' dedi.
    

     -Dalkır: Bakım onarım çalışmaları sürüyor-
    
     Öte yandan, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle İskenderun'da gelen Toroslar Elektirik Dağıtım AŞ Müdürü Mahmut Dalkır ise yaşanan sıkıntıların kente gelen ana elektrik kablolarından meydana geldiğini belirterek, ''Vatandaşlarımız rahat olsun. Bizler gece gündüz demeden çalışarak sıkıntıları çözeceğiz. Elektriklerin normale dönmesi biraz zaman alacak. Sorun sadece bir yerden değil, birkaç yerden kaynaklanıyor. Ekiplerimiz gereken onarım çalışmalarını yapıyor'' dedi.