İskenderun'u Derinden Üzen Büyük Kaza

Hacı Bektaşi Veli Derneği Başkanı Düzgün Argun, Mehmet Buluş, CHP İskenderun Belediye meclis üyesi Seydi Karakuş ve Hasan Koyuncu Tarsus Ankara yol kavşağında kaza yaptılar. Yaşanan kaza sonrasında Hasan Koyuncu, Seydi Karakuş ve hayatını kaybederken, Düzgün Argun ve Mehmet Buluş'un ağır yaralı olduğu, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü ve durumunun kritik olduğu öğrenildi.
İskenderun'u Derinden Üzen Büyük Kaza
Ankara’daki Hacı Bektaşi Veli Kurultayı’na katılmak üzere İskenderun’dan yola çıkan CHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Seydi Karakuş ile Hacı Bektaş-i Kültür Derneği Başkanı Düzgün Argun ve kurultay üyesi Hasan Koyuncu, Tarsus otobanında geçirdikleri kaza sonucu hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre Ankara’da Pazar günü yapılacak olan Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın Genel Kuruluna katılmak için İskenderun’dan yola çıkan  Seydi Karakuş yönetimindeki 01 AON 55 plakalı özel otomobil Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolunda kavşaklar mevkiinde Pozantı kavşağını  kaçırdı. Kavşağa girmek için otoyolda anarya giden sürücü Karakuş aracıyla, arkadan gelen Seydi Karani Tezmen yönetimindeki 80 GS 119 plakalı TIR’a çarptı.Otomobilde bulunanlar araç içerisinde sıkışırken olay yerine gelen  112 Acil Ekiplerince araçtan çıkartılan, sürücü Seydi Karakuş, Düzgün Argun, Dr. Halil İbrahim Ayaz ve Mehmet Buluş yaralı olarak Tarsus Devlet ve özel hastanelere kaldırıldı.Otomobilde sıkışan yolculardan Hasan Koyuncu olay yerinde hayatını kaybederken, yaralılardan Seydi Karakuş ile Düzgün Argun ise kaldırıldıkları Tarsus Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler.
Araçta bulunan Mehmet Buluş’un ise ağır yaralı olduğu, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü ve durumunun  kritik olduğu öğrenildi.