İSKENDURUN DA PATRİOT EYLEMİ

Kardeşlik Platformu, Kahramanmaraş, Gaziantep ve İncirlik ' e yerleştirilmek üzere Türkiye ' ye gönderilen Patriot füzelerini İskenderun Limanı'nda protesto etti.
İSKENDURUN DA PATRİOT EYLEMİ

Patriotsavarlar liman kapısına dayandı. Polis barikatı kâr etmedi.  3 bin yurttaşın ve CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu”nun da kararlı tutumları, emniyete geri adım attırdı.Kardeşlik Platformu'nun çağrısıyla dün saat 14.00’te Havuzlu Çarşı ' da toplanan yurttaşlar İskenderun Limanı'na doğru yürüyüşe geçti. Ancak polis yurttaşların limana yürümesini barikat kurarak engelledi. İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar'ın " İzin almadınız. Yürüyüş yapamazsınız " sözleri üzerine TGB Genel Başkanı İlker Yücel , "Habur kapısından geçenlere izin veriyorsunuz. Vatanını savunanlara neden engel oluyorsunuz" dedi. CHP Milletvekilleri, Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu, Emniyet Müdürü Başar'a itiraz ederek kararlı tutumlarında ısrar etti. İlker Yücel "İsterseniz zor kullanın. Bu yürüyüşü yapacağız" sözleriyle kararlılıklarını ilan etti."Küresel güçlerin Ortadoğu'daki çıkarlarına hizmet eden Ak Parti maalesef uyguladığı politikalarla, ülkemizi küresel güçlerin taşeronu haline dönüştürmüştür. Bugün patriot füzeleri ülkeyi savunma amacı ile değil, küresel güçlerin Ortadoğu'daki güvenliğini sağlamak için burada konuşlandırılıyor. Suriye ile hiçbir sorunumuz olmadığı halde sırf ABD'nin ve Ortadoğu'ya hizmet eden diğer küresel güçlerin çıkarlarını korumak adına Suriye ile çatışma ortamına sürüklendik. Bugün Suriye'de yaşanan ölümlerden bu silahlı güçler mesuldür" dedi.

İSKENDURUN DA PATRİOT EYLEMİ haberi 22 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62315 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle