İSKENDURUNDA 168. Yıl Coşkuyla Kutlandı

Türk polis teşkilatı kuruluşunun 168. Yıl dönümünü çeşitli törenlerle kutladı.
İSKENDURUNDA 168. Yıl Coşkuyla Kutlandı
Sabah saatlerinde Atatürk anıt alanında düzenlenen çelenk sunma törenine İskenderun Emniyet Teşkilatı tam kadro katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından çelenk sunulan törene İskenderun toplumsal huzuru koruma ve yardımlaşma derneği Başkanı Mustafa Baştuğ ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Emniyet Müdürü Cengiz Başar disiplinli davranışlarına bir örnek davranışta daha bulunarak törene katılan polislerin düzenli bir şekilde sıraya girmelerini sağladı.
Türk polis teşkilatı kuruluşunun 168. Yıl dönümünü kutlamalarında bu yıl farklı bir kutlama yapıldı.  
 Geçtiğimiz yıllarda polis araçlarından oluşan konvoyların şehir turu attığı kutlamaların aksine belediye kültür merkezinde görsellerle desteklenen bir kutlama programı gerçekleştirildi.
  
Protokol’ün tam kadro katıldığı törende İskenderun Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oratoryo gösterisinde Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal marşını yazdığı süreç konu edildi. İstiklal marşımızın kıtalarının gurup halinde okunduğu kültür merkezinde milli ve manevi duygular doruk noktasına ulaştı.İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar yaptığı konuşmada, Osmanlı dönemlerinden örnekler vererek polislik ruhunun insan olmanın mayasından geldiğine vurgu yaptı. Başar; “İnsan olmak şereflerin en büyüğüdür. Çocukluğumuzdan bu yana öğrendiğimiz neydi, iyinin yanında kötünün karşısında olmaktı. Aslında tüm insanlar yaradılış itibariyle polistir.Tüm polislerde insandır. Suç ile mücadelede herkesin kendince bir şeyler katabilecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştık. Şunu gördük ki görevini en iyi yapan vatanını en çok seven oldu. Burada görevini en iyi yapanları ve vatanlarını en çok sevenleri gördük.Öğretmenlik görevini en iyi yapanlar aslında birer polistirler. Huzura kim katkı sağlıyorsa polistir. Halkın huzurunu bozanlara da huzur vermeyeceğiz” dedi.