İŞKUR DAN VALİ LEKESİZ E ZİYARET

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) Genel Müdürü Nusret Yazıcı beraberindeki heyetle, Reyhanlı’nın yaralarının sarılması için kurum olarak neler yapabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti.
İŞKUR DAN VALİ LEKESİZ E ZİYARET
 Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve İş-Kur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık eşliğinde gerçekleşen ziyarette konuşan Yazıcı, ‘Reyhanlı ilçemizde yaşanan ve millet olarak hepimizi derinden üzen olaydan etkilenen vatandaşlarımız için kurum olarak üstümüze düşen ne varsa yapmaya hazırız.’ dedi.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, olayda ilk belirlemelere göre 51 insanımızın hayatını kaybettiğini, 452 işyerinin, 293 konutun, 62 aracın ve 11 kamu binasının hasar gördüğünü ifade ederek, ‘
 
Şüphesiz gidenleri geri getirmemiz mümkün değil ancak geride kalanlar açısından hayatın kısa sürede normale dönebilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızın aktif bir şekilde devreye girmesi gerekiyordu ve bu kapsamda çalışmalar titizlikle devam ediyor. Fiziksel yaralar sarılırken sosyal yaraların da onarılması, insanların psiko-sosyal destek almaları, işyerini kaybedenlerin desteklenmesi fevkalade önemli. Siz de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş-KurGenel Müdürlüğü olarak bizlere ziyarette bulundunuz, çok teşekkür ederim. Bu ziyaretin Reyhanlı ilçemizin en kısa zamanda normal hayata dönebilmesi için fevkalade yararlı olacağına inanıyorum.’dedi.